banner39

Rusya'da hac için özel şirket kurulacak

Rusya'da Müslümanların Hac farizasını yerine getirmeleri için özel bir şirket kuruluyorç

Arşiv 06.06.2010, 16:00 06.06.2010, 16:00
Rusya'da hac için özel şirket kurulacak

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Turizm şirketleri hacc farizasını yerine getirmek isteyen Müslümanların işini kolaylaştırmak ve Suudi Arabistan yönetiminin taleplerine anında cevap vermek maksadıyla bu yıl içerisinde özel “hac şirketi” kurmaya karar verdi.

2010 yılında Hac organizasyonunu üstlenen Federasyon Sovyeti’nin uluslar arası ilişkiler biriminin başkan yardımcısı İlyas Umahanov hükümetin dini teşkilatlar komisyonun toplantısından sonra açıklama yaparak bakanlıklar ve dini idareler arasında koordinasyonu sağlamağa çalıştığını ifade etti.

Toplantıya Koordinasyon Merkezlerinin ve Rusya Müslümanları Dini İdarelerinin başkanları da katıldı. Umanhonov’un açıklamasına göre toplantıda hacc organizasyonuna katılabilecek çok sayıda şirketin isimleri belirlendi. Bununla beraber dini idarelere daha önce hacc organizasyonu içerisinde yer alan şirketlerin hizmetlerinden de faydalanmak tavsiye edildi. “Hacc Komisyonunun” 2010 yılının Temmuz ayından başlayarak faaliyete geçmesi bekleniyor. Suudi Arabistan yönetimi 2010 yılında Rusya’dan 20.5 bin hacı kabul edebileceklerini belirtmişti. Rusya Müftüler Biriminin birinci yardımcısı Damir Gizatullin’in sözlerine göre bu sayı Rusya’nın bölgeleri arasında adil bir şekilde paylaştırılmaya çalışılacak.
 

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?