banner15

Rusya'da hastane kundaklandı

Moskova'daki 5 katlı Uyuşturucu Tedavi Hastanesi kundaklandı. Olayda 45 kadın yanarak öldü.

Rusya'da hastane kundaklandı
Rusya'nın başkenti Moskova'daki 5 katlı Uyuşturucu Tedavi Hastanesi'nde çıkan ve 45 kadının ölümüne, 10 kişinin yaralanmasına yol açan yangının kundaklama sonucu çıkması ihtimalinin çok yüksek olduğu bildirildi.

Rusya yangın başmüfettişi Yuri Nenaşov, yangının "yüzde 90 ihtimalle" kundaklama sonucu çıktığından emin olduğunu söyledi.

Moskova itfaiye sözcüsü Yevgeny Bobylyov, müfettişlerin halen yangının çıktığı Moskova'nın güneyindeki hastanede bulunduklarını, ancak itfaiyeye yangın ihbarının çok geç ulaştırıldığının kesinlik kazandığını belirtti. Bobylyov "İkinci olarak, hastane personeli çok kötü çalıştı ve yangının başlangıç safhalarında insanları tahliye edecek adımları atmadı" diye konuştu.

Hastaneden 160 kişinin tahliye edildiğini kaydeden Bobylyov, 10 kişinin karbonmonoksit zehirlenmesi teşhisiyle tedavi altına alındığını söyledi. İtfaiye görevlilerinin kendilerine ihbar yapıldıktan 1 saat sonra yangını söndürdüklerini belirten Bobylyov, ölümlerin boğulma sonucu meydana geldiğini kaydetti.

Rusya'da her yıl çeşitli nedenlerle çıkan yangınlarda ortalama 18 bin kişinin yaşamını yitirdiği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48