banner39

Rusya'da ırkçılar yabancıları öldürme yemini ettiler

Rus ırkçıları 5 Mayıs tarihinde saldırı düzenlemeyi planlıyor.

Arşiv 10.04.2009, 18:11 10.04.2009, 18:21
Rusya'da ırkçılar yabancıları öldürme yemini ettiler

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya'daki aşırı milliyetçi dazlaklar yabancı vatandaşları öldürmeyi, İçişleri bakanlığı, FSB ve diğer devlet binalarına saldırmayı düşünüyor. Saldırı yapılacak yerler arasında iktidardaki Yedinaya Rossiya partisinin binaları da bulunuyor. Rusya'da günlük olarak çıkan Moskovskiy Komsomoleç gazetesinin haberine göre "Rus iradesi" grubunun üyeleri saldırıya geçeceklerine dair açıklama yaptı.

 5 Mayıs tarihini tercih etmelerinin sebebi ise Moskova hapishanesinde ölen liderlerinden 'Adolf' lakaplı Maksim Bazılev'in ölümünün kırkıncı günü olması... Saldırı sadece Rusya'da değil Ukrayna ve Belarus gibi ülkelerde yapılacak. Faşist sitelerinde şu açıklamalar yer aldı: " Bu yaratıklar bizlerden birinin ölümüne sebep oldu. Biz ise onlardan binlercesini öldüreceğiz. Bizim silah, patlayıcı bulmamız için kırk günümüz var. Hiç kimse gelecek endişesine kapılmasın. Rusya ya Rusların olacak ya da insansız kalacak!."

Uzmanlar Rusya tarihinde çok sayıda isyan yaşandığını belirtiyor ve dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulunuyor.Saldırılardan her zaman olduğu gibi Kafkasya ve Orta Asya kökenli vatandaşlar daha fazla zarar görecek. Zarar görme ihtimalini gözönünde bulunduran göçmenlerde arasında da faşist saldırısını önlemek amacıyla kendi gruplarını oluşturulduğu biliniyor. Grupların karşı karşıya gelmesi sonucunda özellikle de Moskova ve Petersburg gibi büyük şehirler savaş alanına dönebilir.

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?