banner39

Rusya'da kış kötü vurdu: İki ölü

Moskova'da dondurucu soğuklar iki kişinin donarak hayatını kaybetmesine neden oldu.

Arşiv 18.12.2009, 13:39 18.12.2009, 13:39
Rusya'da kış kötü vurdu: İki ölü


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Rusya'nın başkenti Moskova'da, dondurucu soğuklar iki kişinin donarak hayatını kaybetmesine neden oldu.

İngilizce yayımlanan "The Moscow Times" gazetesi, başkent Moskova'da birden soğuyan havalar yüzünden en az iki kişinin donarak öldüğünü ve 33 kişinin de hastaneye kaldırıldığını belirterek, bankaların dışarıdaki ATM'lerinin donduğunu ve elektik tüketiminin de rekor seviyeye ulaştığını kaydetti.

Rusya Federal Meteoroloji Servisi yetkilisi Tatyana Padnyakova yaptığı açıklamada, Moskova'daki hava sıcaklığının çarşamba günü eksi 26 dereceye kadar düştüğünü ifade ederek, "Bu kadar soğuk havayı en son 2006 yılının ocak ayında yaşamıştık. O tarihte hava sıcaklığı sıfırın altında 30 dereceye inmişti" diye konuştu.

Padnyakova, hava sıcaklığının kademeli olarak artacağını belirtti.

Bu arada, Rusya'nın güneyindeki "Don Şehirlerarası Otoyolu"nun Rostov Don kenti yakınlarındaki bölümünde dün gece tipi yüzünden saatlerce trafiğe kapatıldığı ve en az 17 kilometre uzunluğunda araç kuyruğu oluştuğu bildirildi.

Rus İtar-Tass ajansı, kurtarma ekiplerinin otoyolda mahsur kalanları tahliye etmeye başladığını belirtirken, trafik polisleri de o bölgeye doğru giden sürücüleri en yakındaki yerleşim yerinde konaklaması konusunda uyarıyor.banner53
Yorumlar (0)
8
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü