banner39

Rusya'da krizden çıkışın kitabı yazıldı

Moskova Belediye Başkanı Lujkov, krizden çıkış yolunu kapitalizmin kitabını yazarak gösterdi.

Arşiv 04.04.2009, 09:44 04.04.2009, 13:00
Rusya'da krizden çıkışın kitabı yazıldı

Moskova Belediye Başkanı Lujkov, krizden çıkış yolunu kapitalizmin kitabını yazarak gösterdi.

Moskova Belediye Başkanı Yuri Lujkov, Karl Marks ve Vladimir Lenin`in eserlerinden esinlenerek `Transkapitalizm ve Rusya` isimli kitap yazdı. Lujkov, yazdığı eserde küresel ekonomik krizden çıkmanın yollarını da gösterdi.

Moskova`da düzenlediği basın toplantısında yazdığı `Transkapitalizm ve Rusya ` isimli kitabı tanıtan Yuri Lujkov, `Bu kitap, kapitalizmin dünyanın en önemli ve en zengin ülkesini (Rusya) derin bir krize nasıl sürüklediğini analiz eden bir eser.` dedi.

Lujkov, `Bugün Almanya`da Karl Marks`ın eserleri, özellikle `Kapital` eseri daha fazla basılıyor. Bu da, insanların krizden kurtulmanın alternatif yollarını aradığını ortaya koyuyor.

Bugün kapitalizmin bulunduğu kriz döneminde oluşmuş olan zor şartlardan çıkmak için yeni ve radikal yöntemler bulmak lazım.

Kitabımda herhangi bir bilimsel araştırma yok, ama Rusya`da krizi atlatmak için gereken adımların atılmasını gösteren ve çalışmaları irdeleyen ciddi bir tartışma var.` dedi.

Rusya`da ekonomik bilimlerin hızla geliştirilmesi gerektiğine işaret eden Moskova Belediye Başkanı Lujkov, `Bugün ülkede oluşan krizin temelinde 20 yıldır Rusya`nın ekonomi bilimlerini ihmal etmesi gerçeği var.` şeklinde konuştu.

KRİZİN SEBEBİ DOLAR'IN KARŞILIĞININ OLMAMASI!

Lujkov, şu anki krizin önceki krizlerden farklı olduğunu da belirterek, `Bu krizin niteliği farklı. Biz bu krizin aşırı üretim olduğunu söyleyemeyiz. Bu paralardaki oyun krizi. Krizin ana nedenlerinden biri doların hiçbir döviz ve altın karşılığı yok. Bazı rakamlara göre, dünyada yaklaşık bin 200 trilyon kağıt dolar dolaşıyor. Altını çizerek belirtiyorum: Bu paraların hiçbir karşılığı yok!` dedi.

Rusya`da krizin bu kadar denli etkili olmasını ise ülkede yapılan yanlış ekonomik yatırımlara bağlayan Lujkov, bundan sonra paranın altyapı projeleri ve reel sektörün kalkınması için harcanması için çağrıda bulundu.

Kaynak: Rusya.ru

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?