banner15

Rusya'dan bütün sistemleri çökertecek silah iddiası

Rus bilim adamları, herhangi bir elektronik sistemi anında çökerten süper bir silah icat ettiklerini iddia ettiler.

Rusya'dan bütün sistemleri çökertecek silah iddiası


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya Devlet Başkanlığına bağlı Bilim ve Yüksek Teknoloji Konseyi üyesi akademisyen Vladimir Fortov, silahı tanıtırken, "Süper silah eşi değeri bulunmayan cihazdan oluşuyor ve dış görünüşü de fazla büyük değil." dedi.

Silah bir valiz büyüklüğünde bir cihazdan oluşuyor. Kapasitesi ise nükleer santralinin bir veya hidroelektrik santralinin iki reaktör enerjisi gücü kadar.

Rus bilim adamı Fortov icat ettikleri süper silahın sadece düşmanın elektronik ortamını değil, aynı zamanda da kapsama alanında bulunan sivil vatandaşların da yararlandığı tüm elektronik sistemlerini çökertebileceğini üzüntüyle itiraf ediyor. Fortov, "Silah bir saniye içinde çalışıyor. Bu saniye dilimi de düşmanın tüm elektronik sisteminin çökmesi için yeterli. Yani radar, elektronik nişan alma araçları, navigasyon için kullanılan GPS sistemlerini, cep telefon cihazlarını devre dışı bırakıyor. Ayrıca uzaktan tanklar durdurabiliyor, jetlerin yönleri şaşırtılabiliyor, uzaktan kumandalı bombalar patlatılıyor." şeklinde konuştu.

Kaynak: Cihan


Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2009, 09:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
M.Aydemir
M.Aydemir - 10 yıl Önce

Bu haberi ben bir hafta önce Rus sitelerinde okudum ve güldüm. Jetlerin yönünü degisitebiliyor, tanklari durudurabiliyor deniyor. Ayni zamanda Rus haber siteleri bu cihazin etkin alanin 200 metreden 1 km ye kadar oldugu belitirliyor. Hangi Jet 200 metre alcaktan ucuyor. Bence bu bir palavaradan baska bir sey degil.

banner39

banner36

banner37

banner35