banner15

S. Arabistan İsrail'e gönderme yaptı

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Abdülaziz, İran'a tavır almalarının doğru olmadığını söyledi.

S. Arabistan İsrail'e gönderme yaptı

Resmi SPA ajansının haberinde, Suudi Arabistan'ın nükleer silaha sahip olma peşinde olmadığını söyleyen Suudi Arabistan Veliaht Prensi Sultan Bin Abdülaziz'in gazetecilere, "Bizim umudumuz, İran'ın sorumlu davranması ve ülkesi için sıkıntıları bertaraf etmesidir. İsrail'in nükleer silahlarının olduğu bir dönemde İran'a karşı bir tavır takınmamız bizim yararımıza değil" dediği belirtildi.

Haberde, aynı zamanda Savunma Bakanı da olan Prens Sultan'ın, krallığın nükleer silaha sahip olma peşinde olduğu yolundaki iddiaları bir kez daha reddederek, "Krallıkta bizim nükleer silahlara ihtiyacımız yok. Nükleer silahları ve de bu silahların yayılmasını hoş karşılamıyoruz" dediği kaydedildi. Prens Sultan'ın bu açıklamaları, Suudi Arabistan'ın, savunma alanı başta olmak üzere sıkı ilişkiler içinde bulunduğu Pakistan'dan döndüğünde yaptığı belirtildi.
Suudi Arabistan'ın, Pakistanlı uzmanların yardımıyla gizlice nükleer program üzerinde çalıştığı sanılıyor, ancak bu bilgi Suudi Arabistan tarafından yalanlanıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48