Saadet Partisi'nden Topbaş'a sert tepki

İSMEK'te Saadet Partililerin işten çıkarıldığını öne süren Erol Erdoğan, Topbaş'a tepki gösterdi.

Saadet Partisi'nden Topbaş'a sert tepki

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

 

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan bir basın açıklaması yaparak İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Meslek Edindirme kursları adını taşıyan İSMEK'te Saadet Partililerin işten çıkarılmasını gündeme taşıdı. 

İl Başkanı Erol Erdoğan açıklamasında başta Milî Gazete olmak üzere çeşitli basın yayın organlarında çıkan "İSMEK'te siyasi kıyım" vb başlıklarla yer almıştır diyerek, "Yaklaşık 7-8 aydır benzeri şikâyetler İl Başkanlığımıza da gelmektedir. Yaptığımız tespitler sadece İSMEK'te değil İBB'nin bazı şirketlerinde de bu çağdışı uygulamaya zaman zaman başvurulduğu şeklindedir. Bu haksızlıkla karşı karşıya kalanlar, belki tekrar işe alınırım ümidiyle veya İBB'nin başka birimlerinde çalışan yakınlarım benim şikâyetimden dolayı mağdur olurlar korkusuyla haklarını aramaktan çekinmektedirler. Bundan dolayı mağduriyetin boyutlarını ölçme imkânına da sahip değiliz." şeklinde konuştu.

 Kadir Topbaş, bu uygulamalara son vermeli

Erdoğan konuşmasına şöyle devam etti: "Basına yansıyan 'İSMEK'te çalışan 350 idareci, öğretmen ve personel 29 Mart seçimlerinde Saadet Partisi'ne çalıştıkları gerekçesiyle işlerinden oldu' şeklindeki bilgiler doğruysa, partizanca ve sonuçları ağır bir durumla karşı karşıyayız demektir. 72 milyon vatandaşımızın ortak istifade edebileceği kuruluşlarda partizanlık yapılması en başta "eşitlik" ve "adalet" ilkesine aykırıdır. Kamu, milletin hepsine hizmet için vardır. Farklı siyasi partilerde olmayı düşmanlık gibi algılamak basitliktir; barışı ve huzuru zedeler.İBB yetkilileri ve Kadir Topbaş basına yansıyan ve değişik korkularla gizli kalan mağduriyetlerle alakalı gerçekçi açıklama yapmalı ve bu akıl almaz uygulamalara derhal son vermelidir. İnsan hakları dernekleri başta olmak üzere ilgili tüm kamu ve sivil kuruluşlar da konuyu takibe almalı ve gereken tepki gösterilmelidir." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2010, 09:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan ber
hakan ber - 9 yıl Önce

ak parti demokrasiyi araken elindeki vicdanı da kaybetmiştir.

banner39

banner36

banner37

banner35