banner15

Sabahattin Zaim en iyi öğretmen yarışması

Küçükçekmece Prof. Dr. Sabahattin Zaim Lisesi, Sabahattin Zaim en iyi öğretmen yarışması düzenliyor.

Sabahattin Zaim en iyi öğretmen yarışması

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Küçükçekmece ilçesi Prof.Dr. Sabahattin Zaim Lisesi, adını aldığı Türkiye’nin en önemli fikir ve ilim adamlarından merhum Prof.Dr. Sabahattin Zaim adına ödüllü bir proje yarışması düzenliyor.

Küçükçekmece ilçesi Prof.Dr. Sabahattin Zaim Lisesi, adını aldığı Türkiye’nin en önemli fikir ve ilim adamlarından, eğitimcilik hayatını “Güzel İnsan” yetiştirmeye adamış merhum Prof.Dr. Sabahattin Zaim adına ödüllü bir proje yarışması düzenliyor.

Daha çok projelerin öğrencilerle ilgili olduğunu ifade eden Okul Müdürü Ramazan AŞÇI; “ Belki de öğretmene yönelik uygulanan nadir projelerden birisi olacak bu proje.
Bunun nedeni ise, eğitim-öğretimde artık klasik bir yöntemin faydalı olmadığını gözlemlemekteyiz.

Çok verimli olduğuna inandığımız yeni müfredatların uygulamasına yönelik özgün çalışmalar yapan öğretmenlerimiz olduğunu görüyoruz. Bu çalışmaları yapan öğretmenlerimizin proje aracılığıyla güzel çalışmalarını genele anlatma arzumuz var.

İnancım şudur ki; Eğitim, öğrenci merkezli olmalıdır; fakat yönlendirici konumundaki öğretmen müfredata ve tekniklere çok iyi bir şekilde hâkim olmalıdır.

Aksi takdirde öğrenci merkezli eğitimin içi boş olur. Bu nedenl özgün öğretim metotları uygulayan tüm öğretmenlerimizin katkılarını sunmasını bekliyorum.

Biz de onların çalışmalarını imkânlarımız ölçüsünde en iyi şekilde ödüllendirmeyi taahhüt ettik. Projenin tüm eğitim camiasına katkıda bulunmasını temenni ediyorum.” şeklinde görüşlerini ifade etti.

Değerlendirme kurulu başkanlığını Doç.Dr. Halil ZAİM'in yarışmada 1. öğretmene 4000 tl, 2. öğretmene 2000 TL. 3. öğretmene ise 1000 tl. para ödülü verilecek. Jüri özel ödülü ise 500 tl.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2010, 09:25
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48