banner39

Sabahattin Zaim'e vefâ

İstanbul İktisatçılar Derneği, Aralık 2007'de Hak'kın rahmetine kavuşan Hocaların Hocası Sabahattin Zaim için anma toplantısı tertip ediyor.

Arşiv 22.02.2008, 12:00 25.02.2008, 13:13
Sabahattin Zaim'e vefâ

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

 

23 Şubat Cumartesi günü saat 16:00'da düzenlenecek toplantıda merhumun rahle-i tedrisinden geçen öğrencileri, her yönüyle Zaim'i yâd edecekler.

 

Doç. Dr. Süleyman Özdemir'in yöneteceği programda, Zaim Hoca'nın İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi döneminden çalışma arkadaşı olan Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş "Türk ve İslâm Dünyası Perspektifiyle Prof. Dr. Sabahattin Zaim" konulu bir sunum yapacak. Prof. Dr. Sedat Murat, merhumun, ilim adamlığı ve tefekkürî yönüne işaret edecek. "Örnek Bir Aile Babası ve Bilinmeyen Yönleriyle Prof. Dr. Sabahattin Zaim" başlıklı konuşma, "Hocaların Hoca"sının küçük oğlu Yrd. Doç. Dr. Halim Zaim tarafından yapılacak.

 

İktisat ve iş dünyasına ürettiği katma değerin yanında Hocanın sivil toplum önderliği ve hayırseverlik geleneğinin kurumsulaşmasına verdiği desteğin de müzakere edileceği toplantıya Sabahattin Zaim'i seven, tanıyan herkes davetli.

 

Hocayla yaşanan hatıratın ve düşüncelerin paylaşılmasıyla sona erecek toplantı İstanbul Topkapı Eresin Otel'de düzenlenecek.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?