banner39

Sabah'ta 'Meclisi de kapatın' tartışması

Sabah yazarı Hıncal Uluç köşesinden gazetesinin yayın politikasını eleştirince Yayın Yönetmeni kapıyı gösterdi.

Arşiv 25.03.2008, 16:08 25.03.2008, 18:34
Sabah'ta 'Meclisi de kapatın' tartışması

 

Hıncal Uluç yazısında Sabah Gazetesi'nin taraflı haber yapmakla suçlayınca Yayın Yönetmeni Babahan cevap verdi.

Sabah Gazetesi'nin AK Parti'nin kapatılması davası açılması üzerine "Meclis'i de kapatın" başlığıyla çıkmasını "buram buram yorum bir başlık, haberin üstüne konur mu?.. Haberde yorum olur mu?" sözleriyle eleştiren Hıncal Uluç'a, gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Ergun Babahan yanıt verdi.

Babahan, Mirgün Cabas ve Ruşen Çakır'ın hazırlayıp sunduğu NTV'nin 'Yazı İşleri' programında "Sonradan utandırmayacak gazete yapıyoruz" dedi.

BABAHAN: ULUÇ'UN KİŞİSEL GÖRÜŞÜ

NTV'de yayınlanan Yazı İşleri programına katılan Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergun Babahan, Hıncal Uluç'un yazdıklarının kişisel görüşü olduğunu belirterek "Kalıp kalmaması kararı kendine ait, söylediği gibi mutlaka yerine biri gelir" dedi.

'MECLİS'İ DE KAPATIN' MANŞETİ BANA AİT

Kendisinin de belirttiği gibi biz bugüne kadar, bu yazısı dahil hiçbir yazısına müdahale etmedik. Hiçbir yazarımıza etmiyoruz. İçinde suç unsuru olmadığı sürece... Hıncal Uluç'un rahatsızlığı bizim 'Meclis'i de kapatın' manşetimizden dolayı. O manşet bizzat ben Belçika'dayken benim tercih ettiğim, benim attığım bir manşettir. Sorumluluğu da tamamen bana aittir.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?