Sabancı: Mevcut durum endişe yaratmıyor

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Türkiye'nin şu andaki mevcut durumunun endişe yaratmadığını, sürecin Anayasa çerçevesinde işlediğini bildirdi.

Sabancı: Mevcut durum endişe yaratmıyor

CNBC Europe kanalında canlı yayınlanan ''Power Lunch'' programında soruları yanıtlayan Güler Sabancı, Anayasa Mahkemesinin kararının 48 saat içinde belli olacağını, Türkiye'nin ya 45 gün içinde erken seçime gideceğini ya da 2- 3 ay içinde erken genel seçimleri yapacağını söyledi.

Ekonomide kısa vadeli bir çalkantının söz konusu olduğunu dile getiren Sabancı, dünya piyasalarındaki likidite koşulları, ABD piyasalarındaki durum ve Türkiye'nin bu piyasalara olan entegrasyonu gözönüne alındığında etkilenmenin doğal olduğunu kaydetti.

Güler Sabancı, "İçinde bulunduğumuz geçici durum ortadan kalktıktan sonra her şey netleşecek. Türkiye'nin temel göstergelerinde bir değişme yoktur. Bu yıl için Türkiye'de büyüme beklentimiz yüzde 5'tir" dedi.

İstanbul Çağlayan Meydanında dün gerçekleştirilen Cumhuriyet mitinginden gurur duyduğunu ifade eden Sabancı,gösterilerde laikliğin korunması vurgusunun yer aldığını, ayrıca askeri müdahaleye karşı da bir tavır ortaya konulduğunu belirtti.

Sabancı ayrıca, Türkiye'de şirketlerin büyümesini sürdürdüğünü, IMF ile olan programın işlediğini ve mali disiplinin devam ettiğini belirtti.

AA

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2007, 18:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER