banner39

Saddam'ın kızı Ragdat hüzünlü

Saddam Hüseyin'in cenazesinin nereye gömüleceği konusunda belirsizlik sürüyor. Ailesi Yemen'de gömülmesini talep etti.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Saddam'ın kızı Ragdat hüzünlü

Saddam Hüseyin'in cenazesinin nerede gömüleceği konusunda ise belirsizlik var. Devrik liderin, doğum yeri olan Tıkrit'te gömüleceği yolunda haberler gelirken, Saddam Hüseyin'in kızı Ragdat'ın, babasının geçici olarak Yemen'de toprağa verilmesini, 'Irak'ın özgürlüğünü kazanmasından sonra' cenazenin Irak'a getirilmesini istediği belirtiliyor. Saddam'a yakın kaynaklar da devrik liderin Yemen'de gömülmek istediğini şekilde görüş belirtti..

Saddam Hüseyin'in avukatlarından biri, Ragdad, kardeşi Rana ve 9 çocuklarının haberleri bir arada izlediklerini aktardı. Adının açıklanmasını istemeyen avukat, Saddam Hüseyin'in avukatlarından bazılarının da destek olmak için Ragdad'ın Ürdün'ün başkenti Amman'daki evinde bulunduğunu söyledi.

Ragdad ve Rana'nın babalarının idam haberine ne tepki verdiğinin sorulması üzerine avukat, "Saddam onların babası ve herhangi bir baba da değil. Acılarını tahmin edebilirsiniz" yanıtını verdi.

Ragdad ve Rana ile 9 çocukları, 30 Temmuz 2003'te Ürdün'e sürgüne gitmişti. Kızlarla çocuklar hala Amman'da bulunuyor. Saddam Hüseyin'in artık dul eşi Sacide ve üçüncü kızları Hala ise Katar'ın başkenti Doha'da yaşıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?