banner39

Saddam'ın ölmediğine 147 delil!

“Saddam idam edilmedi, Udayy ve Kusayy öldürülmedi” isimli kitapta, Saddam'ın ölmediğine dair 147 bilgi ve belge bulunduğu öne sürülüyor.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Saddam'ın ölmediğine 147 delil!

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

Mısır’ın başkenti Kahire’de yayınlanan bir kitapta, Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in gerçekte yakalanmadığı ve idam edilmediği, Saddam’ın oğullarının da öldürülmediği iddia ediliyor.

 

Kısa süre önce piyasaya sürülen kitabın yazarı Enis Ed-Duğeydi, “Saddam idam edilmedi, Udayy ve Kusayy öldürülmedi. Amerika’nın yalanları ve dublör oyununun sırları” isimli kitabında, Saddam’ın idam edilmediğine dair 147 bilgi ve belge bulunduğunu öne sürdü.

 

Yazar, Alarabiya.net sitesine yaptığı açıklamada, Saddam Hüseyin’in Bağdat’ın işgalinden hemen önce Irak televizyonunda Cumhuriyet Sarayı’ndaki koltuğunda bitkin ve hasta bir halde otururken görüldüğünü, bundan üç dakika sonra aynı Saddam’ın Mansur semtinde sağlıklı bir halde etrafında insanlarla görüntülendiğini, o andan itibaren araştırmaya başladığını söyledi.

 

İdam edilen kişinin Saddam Hüseyin olmadığını resimlerle ispat etmeye çalışan Enis Ed-Duğeydi, Saddam Hüseyin’e benzeyen Mihael Ramazan’a Saddam Hüseyin’in tavırlarının öğretildiğini, Saddam’a daha çok benzemesi için bir Alman doktor tarafından kendisine estetik ameliyat yapıldığını ve Alman doktorun bu işten 250 bin dolar para aldığını yazdı.

 

Yazar, İranlı bir dokturun da Saddam’ın benzerleriyle ilgili bir araştırma yaptığını, 1999’dan sonra medyada resmi olanların Mihael Ramazan olduğunu belirlediğini ve araştırmalarının Hollanda televizyonunda belgesel olarak yayınlandığını söyledi.

 

Yazar daha sonra Saddam’ın oğullarından Udayy ve benzeri Latif Yahya’nın resimlerini yayınlayarak, Latif’in 1993 yılında Avrupa’ya kaçtığını ve bir çok televizyon programına katıldığını, “Saddam’ın oğluydum” ismiyle bir kitap yayınlayarak yedi yıl boyunca nasıl Udayy rolü oynadığını anlattığını yazdı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?