Sade vekil Baykal 9m2'ye sığar mı?

Genel Başkanlık makamını terk eden Baykal'a, TBMM Halkla İlişkiler binasında 9 metrekarelik oda verilecek.

Sade vekil Baykal 9m2'ye sığar mı?


CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, tam 18 yıl aradan sonra CHP sıralarına “sade vekil” olarak oturacak. Genel Başkanlık makamını terk eden Baykal, TBMM Halkla İlişkiler binasında 9 metrekarelik odada oturacak.

 

Yaklaşık 40 yıldır Türk siyasi hayatının en önemli isimlerinden biri olan CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, kaset olayının toplanan ilk kurultaydan “sade vekil” olarak çıktı. İstifasının ardından Çayyolu Angora’daki evinden pek çıkmayan Baykal, Meclis’in yaz tatiline girmesini beklemeden memleketi Antalya’ya gidecek.

 

9 METREKARELİK ODA

 

Hem CHP Genel Merkezi’ndeki makam odasını hem de TBMM’deki oadasını boşaltan Baykal’a bundan sonra “sade vekil” olacak. Baykal’a TBMM Halkla İlişkiler binasında diğer milletvekilleri gibi 9 metrekarelik bir oda tahsis edilecek. Ancak CHP’nin yeni yönetiminin Baykal’a, TBMM’nin ana binasındaki CHP grubunda daha büyük bir oda vermesi de bekleniyor.

 

Baykal’ın bugüne kadar kullandığı 06 CHP 01 plakalı makam aracını da artık Kılıçdaroğlu’nun hizmetinde olacak. CHP Genel Merkezinin hem güvenlik hem de vefa amacıyla Baykal’a şöforlü bir araç tahsis edeceği de bildirildi.

 

CHP eski Genel Başkanı Baykal, 1973 Ekim’inde yapılan seçimlerde Antalya milletvekili oldu. 12 Eylül 1980 askeri müdahalesinden sonra Zincirbozan’da tutuklu kalmasının ardından, 9 Eylül 1992’de Genel Başkanlığa seçildi. 18 Nisan 1999’daki istifası hariç tam 18 yıl kesintisiz genel başkanlık ve milletvekilliği yaptı.

 


Kaynak: Gazeteport

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2010, 04:14
banner53
YORUM EKLE

banner39