banner39

Sadr kenti canavarı yakalandı-Video

Sadr kentinde meydana gelen patlamaların ardında kimin olduğu ortaya çıktı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Sadr kenti canavarı yakalandı-Video

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

23 Kasım Perşembe günü Mukteda Es-Sadr’a bağlı Şiilerin yoğun olarak yaşadığı Sadr kentinde meydana gelen ve yaklaşık  200 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan patlamaların ardında bir başka Şii grubu çıktı.

 

Er-Rabıtatu’l-Irakıyye (Irak Birliği) sitesinde yer alan habere göre, patlamanın ardından kentte Abdülaziz El-Hekim’e bağlı Şii Bedir Tugayları’ndan bir kişi yakalandı. Mukteda Es-Sadr’a bağlı Mehdi Ordusu mensupları tarafından sorgulanan Firas Muhammed Abdüzzehra Er-Rukkabi, Şii olduğunu ve patlayıcıları kendisinin koyduğunu itiraf etti.

 

Firas Muhammed Abdüzzehra Er-Rukkabi, sorgulamasında patlayıcıları kendisine Sadr kenti yakınlarındaki Er-Reşad mahallesinde oturan Hakem isimli bir Şii’nin verdiğini söyledi.

 

Er-Rukkabi’nin Mehdi Ordusu üyesi tarafından sorgulanması ve itiraflarıyla ilgili görüntüleri yayınlayan Er-Rabıtatu’l-Irakıyye sitesi, Hakem’in Şii Bedir Tugayları mensubu olduğu nun belirlendiğini ve halen Mehdi Ordusu tarafından aranmakta olduğunu bildirdi.

 

Er-Rukkabi, sorgulamada patlayıcıları 55 numaralı bölgede pazar yerine nasıl koyduğunu ve karşı caddeye geçip düğmeye bastığı anlattı.

 

Firas Muhammed Abdüzzehra Er-Rukkabi’nin, sorgulamasının ardından Mehdi Ordusu tarafından idam edildiği bildirildi.

 

Firas Muhammed Abdüzzehra Er-Rukkabi’nin sorgulamasını yüklemek için tıklayın!

 

Firas Muhammed Abdüzzehra Er-Rukkabi’nin sorgulamasını seyretmek için tıklayın!

 

Haberin Arapça orjinali için tıklayın!

 

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?