banner39

Sadr'dan Şii Rehine Haberine Yalanlama

Iraklı Şii lider Muktada Es Sadr'ın bürosundan yapılan açıklamada, Sunnilerin 60 Şiiyi rehin aldıkları yönünde basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı açıklandı

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Sadr'dan Şii Rehine Haberine Yalanlama

İslamdünyası-

Irak'ın başkenti Bağdat'ın güneyindeki Medain kasabasında kendilerini kendilerini Sünni direnişçiler olarak niteleyen kişilerin, en az 60 Şii'yi rehin aldığı yönündeki haber Iraklı Şii lider Muktada Sadr'ın bürosundan yapılan açıklama ile yalanlandı..

El Cezire televizyonuna açıklamalarda bulunan Sadr'ın sözcüsü Şeyh Abdülhadi Ed Darici, Şii rehineler haberinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.. Ed Darici bu tür haberlerin Irak'ta sunnilerle şiiler arasındaki birliği ve bütünlüğü bozmya yönelik provakatif amaçlar taşıdığını belirtti.

Batılı haber kaynakları, kimlikleri bilinmeyen eylemcilerin, Medain kasabasında aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu 80 Şiiye rehin aldığını, Şiilerin kasabadan ayrılmaması halinde rehineleri öldürmekle tehdit etiklerini açıklamıştı. Haberde Şii bir yetkilinin, ağır silahlı eylemcilerin kasabayı kontrol altında tutuğu yönündeki açıklamasına yer verilmişti.

 

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü