Sağanak yağış, Ağrı'da sele dönüştü

Akşam saatlerinde başlayan ve gece saatlerine kadar devam eden yağışlar Ağrı'da hayatı felç etti.

Sağanak yağış, Ağrı'da sele dönüştü


Ağrı'da geçtiğimiz hafta ciddi hasarla yol açan su baskınlarının ardından sağanak yağmur etkisini yeniden gösterdi. Akşam saatlerinde başlayan ve gece saatlerine kadar devam eden yağışlar Ağrı'da hayatı felç etti. 

Ağrı şehir merkezi ve köyler geceyi ayakta geçirdiler. Sağanak yağış nedeni ile yüzlerce ev sular altında kalırken, bir çok evin yıkıldığı öğrenildi. Şehir merkezindeki alt yapıda ciddi hasarlar oluşurken, Murat nehrinin geçtiği il merkezindeki bir köprü yıkılma noktasına geldi. Şehirde hayat durma noktasına gelirken, Ağrı Belediyesi gece boyunca anonslar yayınlayarak vatandaşları uyardı.

Sel sularında mahsur bir çok vatandaşı belediye ekipleri kurtarırken, DSİ ekipleri köylerde Ağrı Belediyesi ise şehir merkezinde gece boyunca çalışmalarını sürdürdü. Vatandaşlar yağışlar nedeni ile çaresiz kalırken, selden dolayı çok ciddi tahribatın olduğu öğrenildi.

Günün ilk ışıkları ile birlikte çalışmalar hızlanırken, Ağrı Belediye Başkanı Hasan Arslan büyük bir afetle karşı karşıya olduklarını söyledi.

Yaklaşık 5 bin evin sular altında olduğunu belirten Başkan Arslan "Gece boyunca vatandaşlarımızı kurtarma çalışmalarımızı sürdürdük. Çok büyük bir felaket oldu. Çevre illerden yardım istedik. Destek bekliyoruz"dedi. 

Kaynak: Ajanslar
 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2010, 09:39
banner53
YORUM EKLE

banner39