banner39

Sağanak yağış ne kadar sürecek?

Marmara ve İç Anadolu'nun bazı illeri ile Malatya çevresinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Arşiv 08.06.2010, 12:00 08.06.2010, 12:00
Sağanak yağış ne kadar sürecek?

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıda İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bursa, Çanakkale, Niğde, Nevşehir, Yozgat, Kayseri, Sivas, Çorum, Amasya, Tokat ve Malatya çevrelerinde saat 19.00'a kadar yağışların kuvvetli olmasının beklendiği bildirildi.

Açıklamada ayrıca, İstanbul Anadolu yakasında özellikle Pendik ve Tuzla çevresinde saat 09.00'a kadar gök gürültülü sağanak yağış beklendiği kaydedilirken, ani sel, su baskını, heyelan, yıldırım gibi olası risklere karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli olmaları istendi.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünde aralıklarla  sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde devam edecek olan yağışların; İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bursa, Çanakale, Niğde, Nevşehir, Yozgat, Kayseri, Sivas, Çorum, Amasya, Tokat ve Malatya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu Anadolu'nun batısı ile İç Anadolu'nun doğusunda 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Kuzey ve batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, diğer yerlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bursa, Çanakale, Niğde, Nevşehir, Yozgat, Kayseri, Sivas, Çorum, Amasya, Tokat ve Malatya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, heye lan, yıld ırım, dolu v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli, Sakarya, Kocaeli, Yalova, Bursa ve Çanakale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Niğde, Nevşehir, Yozgat, Kayseri ve Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ ve Ardahan çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla batısı çok bulutlu, öğle saatlerinde Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

banner53
Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?