Sağanak yağışlara dikkat-HARİTALI

Yurdun güney ve doğu kesimlerinde aralıklı olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

Sağanak yağışlara dikkat-HARİTALI

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri şöyle: yurdun güney ve doğu kesimlerinde aralıklı olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; Diyarbakır, Elazığ, Bingöl, Batman, Siirt ve Bitlis çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), akşam saatlerine kadar yurdun güneydoğu kesimleri ile Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI;
Yağışların; Diyarbakır, Elazığ, Bingöl, Batman, Siirt ve Bitlis çevrelerinde  kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, Yıldırım düşmesi v.b.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir. 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu ve açık geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, İç Ege parçalı öğle saatlerinde bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı bulutlu, doğusu aralıklı,  Antalya'nın Alanya ve Gazipaşa ilçeleri öğle saatlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu, Niğde, Kayseri ve Sivas çevreleri aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Elazığ, Bingöl ve Bitlis çevrelerinde  kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...


Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2010, 16:54
banner53
YORUM EKLE

banner39