banner39

Sağlıkı hayat için eğitimci rehberi

Sağlık Bakanlığı tarafından "Yaşlı Sağlığı Eğitimci Rehberi" geliştirilmesi çalışması başlatıyor.

Arşiv 15.04.2010, 22:55 15.04.2010, 22:55
Sağlıkı hayat için eğitimci rehberi


Ömer Faruk Akari / Dünya Bülteni

Toplumun sağlık tutum ve davranışlarını olumlu yönde etkileyerek sağlıklarını koruyabilir, geliştirebilir, sağlık hizmetlerinden yararlanabilir, sağlık sorunlarını çözebilir hale getirebilmek amacıyla Sağlık Bakanlığı “Halkın Sağlık Bilincinin Geliştirilmesi” için çalışmalar yapıyor.

Bu konuda Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar Daire Başkanlığı Yaşlı Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından halkın sağlık eğitimlerinde kullanılmak üzere “Yaşlı Sağlığı Eğitimci Rehberi” geliştirilmesi çalışması başlatıyor. Çalışma kapsamında Sağlık Bakanlığı, Üniversiteler, Sivil Toplum Kuruluşları ile Ankara İl Sağlık Müdürlüğünden uzmanların katılımlarıyla 27–28–29 Nisan tarihleri arasında Ankara’da üç günlük bir çalıştay yapacak.

İl Sağlık Müdürlüklerince yapılan eğitimlerde halkın sağlık eğitimini yapacak personele yönelik olarak hazırlanacak olan eğitimci rehberi ile; halkın sağlık eğitimlerinde ülke genelinde verimliliğin artırılması, eğitimlerde ortak dil ve eğitim metodolojisi kullanılması, eğitimlerin izlenebilir ve ölçülebilir bir yapıya kavuşturulması hedefleniyor. 

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?