banner39

Sağlıklı eller mutlu çocuklar

İstanbul'da, "Sağlıklı Eller Mutlu Çocuklar" projesi kapsamında anti bakteriyel sabun dağıtılacak.

Arşiv 10.02.2010, 20:44 10.02.2010, 20:44
Sağlıklı eller mutlu çocuklar


Dünya Bülteni /  Zehra Gülle

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen projede 1 Milyon öğrenciye anti bakteriyel sabun dağıtılacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve Evyap Grubu işbirliği ile başlatılan "Sağlıklı Eller Mutlu Çocuklar" kampanyasının açılışı 2.Yarıyılın ilk gününde Şişli Resneli Niyazi Bey İlköğretim okulunda gerçekleşti. Programa İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali İhsan Dokucu ve Evyap Grubu adına da Pazarlama Grup Başkanı Mustafa Arın katıldı.

Törende İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, göreve geldiğinde hoş olmayan bir şekilde H1N1 virüsü ile başlangıç yapmış olduğunu hatırlatarak alınan tedbirlerle umulanın aksine kolay ve problemsiz atlatılan bir dönemin ardından 2. yarıyıla virüs endişesi olmadan başladıklarını belirtti.

Yeni dönemin tüm öğretmen, öğrenci ve velilere hayırlı olmasını dileyen Yıldız, H1N1 virüsü olmasa da bu temizlik projesinin başlatılacağını belirterek “Okullarımız kendi imkanları ile öğretmen veli işbirliğinde temizlik malzemesi, sıvı sabun almışlardı ama bu proje farkındalık oluşturdu, el yıkama alışkanlığı sayesinde virüsü arkada bıraktık” şeklinde görüşlerini ifade etti.

Gazetecilerin öğretmen atamaları ile ilgili sorularını yanıtlayan Yıldız, Şubat ayında atama yapılacağına dair bir kanun ya da yönetmelik olmadığını, ama gelenek olarak her yıl Şubat ayında atama yapıldığını söyledi. Ama bu yıl T.B.M.M. ayrı bir yürütme ile bu atamayı 2 ay öncesine çekerek yeni öğretmenlerin 2. Yarıyıla hazır bir şekilde başlamalarını sağlamıştır dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?