banner39

Şahin: Başbakan getirdi, isterse alır

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, 'bakanlardan istifa jesti' haberiyle ilgili konuştu.

Arşiv 02.04.2009, 18:17 02.04.2009, 18:17
Şahin: Başbakan getirdi, isterse alır


Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, 'bakanlardan istifa jesti' haberiyle ilgili, "Bizi bu göreve sayın Başbakan getirmiştir. Başbakan istediği zaman bizlerle ilgili tasarrufta bulunabilir'' dedi.

Şahin, ''Biz bu işlerle uğraşmıyoruz. Biz işimizle meşgulüz. Bizim gündemimizde bunlar yok'' şeklinde konuştu.

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Boyrazoğlu'nu ziyaret etti.

Boyrazoğlu, Şahin ve Günay'a, yapılması planlanan Ankara Adliye Sarayı ek binası hakkında bilgi verdi.

Bakan Şahin ve Günay ile Başsavcı Boyrazoğlu, daha sonra ek binanın yapılacağı yerde incelemelerde bulundu.

Adalet Bakanı Şahin, adliyeden ayrılışı sırasında, basın mensuplarınca, ''6 bakanının istifasını sunduğu şeklindeki iddialara ilişkin kendilerine yansıyan bir bilgi olup olmadığının'' sorulması üzerine, şunları söyledi:

''Biz bu işlerle uğraşmıyoruz. Biz işimizle meşgulüz. Bizim gündemimizde bunlar yok. Seçim geride kalmıştır. Şimdi biz Hükümet olarak, bakanlar olarak yolumuza devam ediyoruz. Bizi bu göreve sayın Başbakan getirmiştir. Başbakan istediği zaman bizlerle ilgili tasarrufta bulunabilir. Görevde kaldığımız süre içerisinde geceli gündüzlü bir dakika dahi zayi etmeden görevlerimizi yapıyoruz.''

Şahin, bir gazetecinin, ''Ergenekon soruşturmasına ilişkin bilgi sızdırıldığı iddialarıyla ilgili hazırlanan raporu değerlendirme fırsatının olup olmadığı'' şeklindeki sorusu üzerine, ''Hayır. Henüz olamadı. Ben ileriki günlerde özellikle yargı muhabiri arkadaşlarla bir araya gelerek bu konuyla ilgili bana ulaşan bilgileri kendileriyle paylaşacağım'' diye konuştu.

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin ve Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, açıklamanın ardından Ankara Adalet Sarayı'ndan ayrıldı.

Kaynak: Ajanslar


banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?