banner15

Şahin: 'Bu çocuklar maşadır'

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Dink cinayetiyle ilgili olarak 'Yakalanan çocuklar bana göre maşadır' dedi.

Şahin: 'Bu çocuklar maşadır'

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, gazeteci Hrant Dink cinayetinin iç ve dış bağlantılarını ortaya çıkarmak gerektiğini belirterek, ''Yani, bu pis suyu başından kesmek gerekir. Yakalanan çocuklar bana göre maşadır'' dedi.

Samanyolu televizyonunda yayınlanan, ''Siyaset Sahnesi'' programında soruları yanıtlayan Şahin, Dink cinayetinin arka planının çok iyi araştırılması gerektiğini belirtti. Şahin, şunları söyledi:

''Bunun adi bir cinayet gibi değerlendirilmiş olmasını ve sonuçta da Türk Ceza Kanunu'nda belirtilen ceza ile kalmasını ben doğru bulmuyorum. Çünkü geçmişte birçok cinayet işlendi. Devam ediyorsa demek ki gerekli tedbirler alınamıyor demektir.

Gerekli tedbirlerin alınabilmesi için olayın üstüne üstüne gitmek gerekir. İç ve dış bağlantılarını ortaya çıkarmak gerekir. Yani bu pis suyu başından kesmek gerekir. Yakalanan çocuklar bana göre maşadır. Asıl bunları kimler yönlendiriyor, kimler kullanıyor onları bulup çıkarmak gerekir.''

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35