banner39

Şahin: Meclis'ten milletvekili vermem

TBMM Başkanı Şahin, Meclis'ten zorla kimsenin vekil götüremeyeceğini söyledi.

Arşiv 30.09.2009, 11:21 30.09.2009, 13:43
Şahin: Meclis'ten milletvekili vermem


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

DTP'li milletvekillerinin TBMM'den zorla alınıp mahkemey götürülmesine karar verilmesinin üzerine gözler TBMM Başkanı'na çevrildi. TBMM Başkan Mehmet Ali Şahin, daha önce yaptığı konuşmalarda, böyle bir şeye izin vermeyiz demişti ancak dünkü karardan sonra basına bir açıklama yapmadı. Star'dan Şamil Tayyar'a konuşan Şahin konu hakkındaki tavrını net bir şekilde ortaya koydu.

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin'le görüştüğünü söyleyen Şamil Tayyar, Şahin'in kendisine konu hakkında "Devam eden bir yargı süreci var. Mahkeme, milletvekillerinin gelmesi için ihzar tezkeresi çıkarmış. Yarın bize bu durumla ilgili bilgi verirlerse meclis başkanlığı olarak değerlendirme yapıp tavrımızı açıklarız." dediğini yazdı.

Tayyar'ın "Polis, milletvekillerini götürmeye kalkarsa tavrınız ne olur?"sorusu üzerine ise Şahin, "İçişleri Bakanlığı veya Emniyet Genel Müdürlüğü'nün nasıl hareket edeceğine karışamam. Ama Meclis Başkanı olarak bu mecliste hiç kimseye milletvekili vermem. Polise milletvekili teslim etmeyiz. Asla izin vermeyiz. Buradan milletvekili alamazlar." dedi.

 


 

banner53
Yorumlar (0)
34
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?