banner15

Şahin: Zıtlaşarak sorunlar çözülmez

Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, "Kavgayla, gürültüyle, zıtlaşarak sorunlar çözülemez" dedi.

Şahin: Zıtlaşarak sorunlar çözülmez


Kürt Açılımı konusunda bir yorum da yeni Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin'den geldi. Şahin, "Kavgayla, gürültüyle, zıtlaşarak sorunlar çözülemeyeceğini" söyledi.

Antalya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Şahin, Antalyalıların bir vekili olarak TBMM'de bulunmak ve bu sıfatla Meclis başkanlığına seçilmiş olmaktan övünç duyduğunu söyledi.

Bir gazetecinin ''son yıllarda Türkiye'de gerilim havası bulunduğunu'' belirtmesi üzerine Şahin, şunları söyledi:
''Bu ülke insanının oturup konuşarak çözemeyeceği hiçbir sorunu olduğuna inanmıyorum. Yeter ki bir araya gelelim, konuşalım, fikirlerimizi serbestçe ifade edelim, birbirimizi anlamaya çalışalım ve ön yargılarımızdan sıyrılmış olarak bunu yapalım. Bunu gerçekleştirdiğimiz takdirde ne ortada gerilim kalır ne de Türkiye'nin çözüm bekleyen sorunları daha da kördüğüm haline gelir. Aksine bunlar çözülmüş olur. Bu konuda kuşkusuz ki parlamento zemininde meclis başkanlarına önemli görevler ve sorumluluklar düşüyor. Bu sorumluluğumun bilincindeyim.''

Yeni yasama yılında parlamentonun gündeminde yoğun işler olduğuna dikkati çeken Şahin, şöyle devam etti:
''Grubu bulunan tüm siyasi partilerimizin, milletvekillerimizin Türkiye'nin sorunlarının meclis zemininde çözümüne sağduyuyla yaklaşarak katkıda bulunacağına inanıyorum. Meclis başkanı olarak buna katkı sağlamaya çalışacağım.

Gerginlikle, birbirimizi itham ederek sorunların çözülmeyeceği anlaşılmıştır. En ters fikirlere de sahip olsa muhatabımız oturup konuşalım. Konuşarak birçok sorunu, hatta sorunların tamamına yakınını çözebileceğimize inanıyorum. Kavgayla, gürültüyle, zıtlaşarak, tansiyonu gererek sorunların çözülemeyeceği anlaşılmıştır. Tüm medeni dünya da sorunlarını böyle çözmüştür, Türkiye de böyle çözecektir.''

Kaynak: Ajanslar

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2009, 23:54
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35