banner15

Şahin'den 'vekile ucuz ev' talimatı

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, milletvekillerinin ev sahibi olabilmesi için TOKİ'yle görüşme talimatı verdi.

Şahin'den 'vekile ucuz ev' talimatı

TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, TBMM Başkanlık Divanı üyeleriyle bir araya gelerek, milletvekillerinin uygun koşullarda ev sahibi olabilmesi için TOKİ'yle görüşme yapılması talimatı verdi

Şahin, dün TBMM Başkanlık Divanı üyeleriyle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti. TBMM Başkanlık Divanı üyeleri, Anıtkabir ziyaretinin ardından Şahin'in başkanlığındaki ilk toplantısını yaptı.

'Vekiller zor durumda'

Şahin'in, milletvekillerinin Meclis lojmanlarının kaldırılmasının ardından zor durumda kaldıklarını belirterek, çoğu milletvekilinin misafirhanelerde ya da yüksek kira bedelleri ödeyerek evde kaldıklarını söylediği öğrenildi.

Şahin, milletvekillerinin uygun fiyatlarla ev sahibi olabilmesi için TOKİ'yle işbirliği olanaklarının araştırılması talimatını verdi.

Şahin, Meclis Genel Sekreteri Ali Osman Koca'nın, TBMM'nin kuruluşunun 90'ıncı yıldönümü nedeniyle eski Meclis başkanlarının belgeselinin hazırlanmasına yönelik çalışmalar hakkında divan üyelerine bilgi verilmesi önerisinde bulunduğunu, söz konusu çalışmalar hakkında daha sonra bilgi alacaklarını kaydetti.

Kaynak: Milliyet

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2009, 03:21
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35