banner15

Şahinler Güvercin'i öldürdü...

Rakel Dink, uğradığı silahlı saldırı sonucu ölen eşi Hrant Dink’in arkasından eşine yazdığı mektubu okudu. "Bir bebekten bir katilin nasıl yaratıldığını sorgulamalıyız"

Şahinler Güvercin'i öldürdü...

Mehmet Ali Kaçmaz
Dünya Bülteni

 

Geçtiğimiz günlerde yayın yönetmenliği yaptığı Agos gazetesinin önünde tek bir kurşunla öldürülen Hrant Dink’in ardından eşi Rakel Dink “sevgiliye mektup” başlıklı bir mektup kaleme aldı. Osbenbey’de yapılan törende bu mektup okundu.

 

Rakel Dink, İncil’den “insanın sevdikleri uğruna can vermesinden daha büyük sevgi yoktur” bölümünü alıntı yaparak başladı. Hrant’ın vasiyeti üzerine sloganların olmamasını dile getiren Rakel Dink: “sessizlik ile büyük ses yükselteceğiz” dedi.

 

Ahh kardeşler diyerek başladığı paragraflarından birinde insnaların doğuşundan bahsetti. Kimsenin doğar doğmaz büyük olmadığını dile getiren Rakel Dink şöyle konuştu: “katil kim olursa olsun, yaşı kaç olursa olsun ama bir zamanlar bebekti. Katilin yada yaşının ne olduğunu sorgulamanın yerine, BİR BEBEKTEN BİR KATİL YARATAN KARANLIĞI SORGULAMALIYIZ” diye konuştu.

 

“Hrant’ta gökten değildi, o da topraktandı ama onun çürüyen bedeninin yanında yaşayan bir ruhu vardı. Gözleri yorulmadan, bedeni yaşlanmadan, hastalanmadan aramızdan ayrıldı” diyerek Hrant’ın da aramızdan biri olduğuna değindi.

 

Eşiyle cennette buluşacağını söyleyen Rakel Dink’in son cümlesi şöyleydi: “benden, çocuklarından, torunlarından, buradaki sevenlerinden ayrıldın ama ÜLKENDEN AYRILMADIN” dedi…

 

Hrant Dink son yazısında kendisini "ürkek bir güvercine" benzetmişti...

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48