banner39

Sakarya'da 'Kutlu Doğum' etkinlikleri

Sakarya'daki 'Kutlu Doğum' etkinlikleri izleyicilerin yoğun ilgisiyle kutlandı, gece de okunan şiirler izleyicilerde duygu seline yol açtı

Arşiv 05.04.2007, 10:31 06.07.2018, 09:31
Sakarya'da 'Kutlu Doğum' etkinlikleri

Sakarya'daki 'Kutlu Doğum' etkinliklerine katılan Dursun Ali Erzincanlı'nın Peygamberimiz'e şiirlerle seslendiği gecede duygu seli yaşandı. Peygamber âşıkları salona sığmadı.

Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'nin Sakarya İl Müftülüğü'nün katkılarıyla Atatürk Spor Salonu'nunda düzenlediği 'Kutlu Doğum Gecesi' büyük ilgi gördü. Unutulmaz anların yaşandığı geceye, Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, Merkez Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Sakarya Milletvekili Hasan Ali Çelik, Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, Sebat Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ömer Özata, daire müdürleri ile ilçe ve belde belediye başkanları ve binlerce vatandaş katıldı.

Ceyhun Emre Teoman'ın sunduğu gece, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Sarıkışla Camii İmam Hatibi Ali Güzeldal'ın Kur'an-ı Kerim tilaveti sonrasında Alaattin Beşel yönetimindeki Sakarya İlahi Grubu birbirinden güzel ilahiler seslendirdi. Programın açılış konuşmasını yapan Sakarya İl Müftüsü Sinan Cihan, Hazreti Peygamber'i tam olarak anlatmanın mümkün olmadığını dile getirerek, "Efendimiz'e olan muhabbetimizi, arzu ve iştiyakımızı, aşkımızı ifade edebilmek için bu tür programları tertip ediyoruz." diye konuştu.

Müslümanların Peygamberimiz'in doğmasına çok sevindikleri için 'kutlu doğum' dediklerini hatırlatan Cihan, şunları kaydetti: "Kutlu doğum insanlığın bozulan muhtevasını ve gidişatını asli mecrasına döndüren bir özellik taşıyor. Peygamberlerin gönderiliş sebebi mükemmel olarak yaratılan insanlığın, aynı özelliklerini muhafaza ederek yaşayabilmelerini temine yöneliktir. Peygamber Efendimiz de insanlığın bu güzelliklerini, değerlerini muhafaza etmeleri için gönderilmiştir.

Peygamberimiz, insanlık için güzel bir örnektir. Hayatımızın değerini muhafaza edebilmek, yaratılıştan gelen güzelliklerimizi korumak için bir örneğe ihtiyacımız var. İşte Allah bu örneği Peygamberimiz olarak lütfetmiştir. Kur'an'dan ibaret olan ahlakı ve hayatı, asırlar boyu Müslümanlara ışık tutmuş, bundan sonra da tutacaktır. O'nu ne kadar çok tanırsak, o kadar severiz." Gökkuşağı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Remzi Çinemre de İnsanlığın İftihar Tablosu'nun yeniden zihinlerde yer etmesi için bu tür programlar düzenlediklerini ifade etti.

Programın ilerleyen bölümünde, sema gösterisi eşliğinde Dursun Ali Erzincanlı'nın Peygamberimiz'le alakalı okuduğu şiirler duygulu anların yaşanmasına sebep oldu. "40 Yaşındasın", "Gelseydin", "Sen Yoktun Sultanım" gibi şiirleri yorumlayan Erzincanlı hem ağladı, hem ağlattı. Son olarak Fethullah Gülen'in 'Medine'nin Gülü' şiirini okuyan Erzincanlı, duygu selini daha da arttırdı. Bu arada Bilal-i Habeşi'nin kısa bir hikayesi anlatılarak Habeşi gibi Alaattin Beşel'in ezan okuması ilgiyle dinledi. Başkan Duran da, Erzincanlı'ya bir buket çiçek takdim etti.

Kaynak: Zaman

banner53
Yorumlar (0)
17
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?