banner39

banner35

Sakarya'da metan gazı zehirlenmesi: 2 ölü

Sakarya'da hayvansal atıklar için açılan kuyuda metan gazından zehirlenen 4 kişiden ikisi öldü.

Arşiv 13.04.2010, 01:13 13.04.2010, 01:16
Sakarya'da metan gazı zehirlenmesi: 2 ölü


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

 
Sakarya'nın Akyazı ilçesinde, hayvansal atıkların biriktirilmesi için açılan kuyuya giren bir kişi ile onu kurtarmak için kuyuya inen 3 kişi metan gazından zehirlendi. Hastaneye kaldırılan Mehmet Bardi ile Abdullah Kayacı öldü, Mahmut Bardi ve Osman Akçan'ın ise tedavileri sürüyor.

Pazarköy'de besicilik yapan Mehmet Bardi (40), hayvansal atıklardan Biodizel üretmek için ahırın arkasına yaklaşık 3 metre derinliğinde bir kuyu açtırdı. Kalıpları sökmek için kuyuya inen Abdullah Kayacı (52), kalıpları söktüğü sırada metan gazından zehirlendi. Zehirlenen Kayacı'yı kurtarmak için besihane sahibi Mehmet ile kardeşi Mahmut Bardi de kuyuya indi.

Kayacı'yı kurtarmak için aşağıya inen iki kardeş de metan gazından zehirlendi. Üç kişinin dışarı çıkmadığını gören Osman Akçan da çevreden yardım istedikten sonra kuyuya indi. Akçan da baygınlık geçirdi. Kuyunun başına geldiklerinde 4 kişinin zehirlendiğini fark eden köylüler, durumu jandarma ve sağlık ekibine bildirdi. Akyazı'dan gelen itfaiye ekibi, kuyu kapağının dar olması sebebiyle aşağıya inmekte güçlük çekti. Kuyuya iple indirilen itfaiye eri Salih Yağcı, bir kişiyi çıkardıktan sonra gazdan etkilendi. Olay yerine gelen bir iş makinesiyle kuyunun yanı kazılarak içerdeki diğer üç kişiye ulaşılmaya çalışıldı. Çalışmalar sırasında kuyuya kompresörle hava basıldı.

Yaklaşık yarım saat süren çalışmanın ardından diğer üç kişi de çıkartılarak ambulanslarla Akyazı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

İlk müdahalelerinin ardından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen 4 kişiden Mehmet Bardi ile Abdullah Kayacı öldü. Mahmut Bardi ve Osman Akçan'ın ise tedavileri sürüyor.

Sakarya İl Jandarma Alay Komutanı Adnan Arslan, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

 
 

Yorumlar (0)
21
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?