banner39

Salah, Aksa'ya 'etten' duvar istedi

Şeyh Raid Salah, Yahudi grupların baskınını önlemek için Mescid-i Aksa'yı korumak için etten duvar örülmesi gerektiğini söyledi.

Arşiv 03.10.2009, 18:10 03.10.2009, 18:10
Salah, Aksa'ya 'etten' duvar istedi

Filistin Enformasyon Merkezi

Şeyh Raid Salah, gelecek hafta Pazar günü Mescidi Aksa'yı basmayı düşündüklerini duyuran Yahudi gruplara karşı koymak için Mescidi Aksa'ya gelip nöbet tutmaya ve çevresinde etten duvar örmeye davet etti.

İslamî Hareket'in "Mescidi Aksa Tehlikede" adıyla dün Ummu'ul-Fahm'da düzenlediği ve 70 bin insanın katıldığı etkinlikte konuşan Şeyh Salah şöyle dedi: "Kudüs yardım istiyor! Kudüs imdat çığlıklarını atıyor! Mescidi Aksa da öyle. Fakat buna rağmen İslam âlemi yüz kızartıcı suskunluğunu bozmamakta ve daldığı uykusundan uyanmamaktadır. İslam Dünyası'nın suskunluğu işgalin devamı demektir".

Şeyh Salah sözlerini şöyle sürdürdü "Siyonist işgal varlığı İslam Dünyası'nın Ankara'dan Jakarta'ya, okyanustan körfeze kadar her yerde "Aksa! Canımız, malımız sana feda!" diye haykırmasından başka bir şeyden korkmuyor. Bu sloganlar ve haykırışlar yükselirse, işte o zaman işgalin sona ereceği, Kudüs'ün bağımsız olacağı, Mescidi Aksa'nın özgürleşeceği ve Filistin devletinin kurulacağı süreç de fiilen başlamış olur".

Geçen hafta Mescidi Aksa'yı basma girişiminde bulunan Yahudi grubun bu hafta Pazar günü yeni bir girişimde bulunması bekleniyor.

banner53
Yorumlar (0)
27
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?