Salah'ın yerine başkasını vurmuşlar!

Raad Salah'ın yaşadığını kontrol için İsrail Genelkurmay Başkanı Aşkenazi bile gelmiş!

Salah'ın yerine başkasını vurmuşlar!

 

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Kudüs muhafızı olarak bilinen Şeyh Raid Salah, işgal devletinin sonunun Türkiye’nin eyilye olacağını söyledi.  

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarındaki İslamî Hareket lideri Şeyh Raid Salah, serbest bırakıldıktan sonra kendisini karşılayanlara ilginç bir konuşma yaptı. İsrail'in sonunun Türkiye’nin eliyle olacağını söyleyen Salah, “Siyonist hareketin kurucusu Herzl Siyonistlerin işi Türkiye’den başlatmalarını istemişti, biz de onların yok oluşunun Türkiye’nin eliyle olacağını söylüyoruz” dedi.

ARTIK ANKARA GAZZE, İSTANBUL KUDÜS'TÜR

İşgal rejiminin Özgürlük Filosuna karşı takındığı tavır ve tutumun ahmakça olduğunu söyleyen Raad Salah sözlerini şöyle sürdürdü: “Özgürlük Filosu başka kanların da Filistin kanına karıştığını gösterdi. Bu kan Ankara’nın Gazze, İstanbul’un Kudüs, Fatih Camisinin Mescidi Aksa’ya dönüştüğünü gösteriyor.”

BENİ KARŞILARINDA GÖRÜNCE ŞAŞIRDILAR

Kendisinin öldürülmesi için işgal askerlerinin plan kurduğunu belirten Şeyh Salah, ancak yerine kendisine benzeyen bir Müslümanın katledildiğini ve kendisini esirler arasında gören İsrail askerlerinin şok olduklarını belirterek şunları anlattı: “Esirler arasında beni görüp şok olan askerler bana ‘Şeyh Raid Salah mısın?’ diye sorduklarında ‘evet’ dedim. ‘Pasaportun yanında mı?’ diye sorduklarında da ‘evet’ deyip kendilerine verdim. Bundan sonra aynı soruları soran birkaç subay daha gelip pasaportu kontrol edip gittiler. Gelen subaylar benim söylediklerime inanmıyordu. En sonunda beni bir odaya götürdüler, burada daha üst rütbeli biri vardı. O da bana aynı soruları sorup pasaportumu inceledi. O da inanmadı. Siyonist Genel Kurmay Başkanı Gabi Eşkenazi bile hayatta olup olmadığımı görmek için bizzat kontrole geldi.”

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2010, 13:31
banner53
YORUM EKLE

banner39