banner39

Saldırıda yaralanan asker eşinin durumu ciddi

Osmaniye'de teröristlerin yaptığı saldırıda yaralanan asker eşinin durumunun ciddi olduğu belirtildi.

Arşiv 11.06.2010, 01:16 11.06.2010, 01:16
Saldırıda yaralanan asker eşinin durumu ciddi


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Osmaniye Valisi Celalettin Cerah, Kanlıgeçit Jandarma Komutanlığına yapılan ve askeri lojmandaki bir asker eşinin yaralanmasıyla sonuçlanan saldırıyla ilgili olarak, "Bunun dışında yaralı ya da şehidimiz bulunmuyor. Bölgede operasyonlarımız sürüyor" dedi.

Vali Cerrah, Özel İbn-i Sina Hastanesi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Osmaniye-Gaziantep D-400 kara yolundaki Kanlıgeçit Jandarma Komutanlığına yönelik saldırının PKK terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirildiğinin belirlendiğini söyledi. Cerrah, saldırıda, komutanlık binasının yanındaki lojmanın balkonunda bulunan ve bir üsteğmenin eşi olan Pınar Akdağ'ın yaralandığını kaydetti.

Saldırının uzak mesafedeki ormanlık alandan yapıldığını ifade eden Cerrah, "Roketatarlı saldırıda bulunulmuş ancak roketler havada patlamıştır. Masum bir asker eşi olayda yaralandı. Osmaniye Özel İbn-i Sina Hastanesi'nde ilk müdahalesi yapılan yaralımızın sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Yaralımızı, özel bir doktor ekibiyle birlikte Adana Başkent Hastanesi'ne sevk ediyoruz" dedi.

Vali Cerrah, bölgede operasyonların sürdüğünü belirterek, "Üzücü bir olay. İskenderun'daki askeri birliğe yapılan saldırıdan sonra askeri operasyonlar sürüyordu. Bu sırada böyle bir olayın yaşanması üzücüdür" diye konuştu.

Bu arada, olayın gerçekleştiği yere yakın noktada bulunan Kanlıge çit Köyü sakinleri ise olayı anlatırken, "İki ayrı patlama sesi duyduk. İlki çok güçlü bir patlamaydı. Daha sonra 15 dakika süren bir çatışma sesi duyduk" dedi. 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?