banner39

Saldırıdan önce mektup yazdı

ABD'nin Virginia Teknoloji Üniversitesi’ndeki silahlı saldırıyı düzenleyen Güney Koreli Cho Seung-Hui adlı öğrencinin odasında, eyleminin gerekçelerini yazdığı uzun bir mektup bulundu.

Arşiv 18.04.2007, 00:08 18.04.2007, 00:13
Saldırıdan önce mektup yazdı

ABC televizyonunun haberinde, Cho Seung-Hui'nin mektubunda "zengin çocuklarına" ve "ahlaksızlığa" karşı isyan ettiği şeklinde ifadelerin yer aldığı belirtildi. Katilin, mektubunda "şarlatanlar" şeklinde ifadeler kullanarak, "Bunu yapmaya beni siz zorladınız" şeklinde yazdığı kaydedildi.

 

Haberde ayrıca, yetkililerin, Cho Seung-Hui'nin sırt çantasında 9 milimetre çapında Glock marka tabanca satın alındığının belgelendiği 13 mart tarihli bir kasa fişi ile mermi ve iki bıçak buldukları, Cho Seung-Hui'nin ayrıca 22 kalibrelik bir tabanca daha satın aldığı belirtildi. Polisin her iki tabancayı da olay yerinde bulduğu kaydedildi.

 

Öte yandan, Üniversitede düzenlenen anma törenine katılan ABD Başkanı George Bush yaptığı konuşmada, "Virginia Teknoloji Üniversitesi için bir yas günüdür ve tüm ulusumuz için kederli bir gündür" dedi.

 

ABD'nin Virginia eyaletinin Blacksburg şehrindeki Virgina Teknoloji Üniversitesi'nin kampüsünde, Güney Kore kökenli bir öğrenci dün, 32 öğrenciyi öldürdükten sonra intihar etmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?