Saldırıyı, 'Gogo' skandalı kahramanı sarhoş yönetti

İnsani Yardım gemisine operasyonu "Gogo" skandalı kahramanı kural tanımayan Aliazar Tshi Marom yürüttü.

Saldırıyı, 'Gogo' skandalı kahramanı sarhoş yönetti


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

 
Gazze Şeridi’ne insani yardım götüren filoya yönelik saldırıyı İsrail Deniz Kuvvetleri İstihbarat Şefi Amiral Aliazar Tshi Marom yürüttü.
 
55 yaşındaki İsrailli komutan geçtiğimiz yıl Tel Aviv’deki bir eğlence mekanından zil zurna sarhoş çıkarken kameralara yakalanmış, “Gogo Klubü” skandalı tüm İsrail’de dilden dile yayıldı.
 
Olayın üzerine Aliazar, Gogo gece kulübüne bir arkadaşına selam vermek için kısa süreliğine uğradığını söylese de içeride çekilmiş cep telefonu görüntüleri üzerine özür dilemek zorunda kaldı.
 
İsrailli komutan 2007 yılında Hizbullah ile İsrail arasında çıkan savaştaki başarısızlığı nedeniyle istifa eden amiralin yerine bu göreve atanmıştı.
 
Amiral Aliazar asker kökenli değil. Aliazar, Hayfa Üniversitesi’nde sosyoloji, Harvard Üniversitesi’nde de İşletme alanında yüksek lisans yapmış.
 
Aliazar, daha önce “Nuh’un gemisi operasyonu” adını verdiği bir operasyonla 2002 senesinde bir silah kaçakçılığı gemisine düzenlediği operasyonla adını duyurmuştu.
 
İsrailli komutan, "hiçbir kural tanımaması" ile biliniyor. Aliazar, Facebook’ta komik fotoğraflarını taşıyan sayfasıyla da çok tartışılıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2010, 07:17
banner53
YORUM EKLE

banner39