banner39

Şam'daki İran okulunun yakınında patlama

Patlamanın meydana geldiği Kafer Suse bölgesinde bir İran okulunun yanısıra, bir polis merkezi ve Suriye istihbarat teşkilatı binası bulunuyor.

Arşiv 13.02.2008, 00:22 13.02.2008, 01:36
Şam'daki İran okulunun yakınında patlama

 

Suriye'nin başkenti Şam'daki bir İran okulunun yakınında patlama olduğu bildirildi.

Görgü tanıklarının söylediklerine göre, Kafer Suse bölgesindeki okulun çevresinden patlama sesi duyuldu. Patlamanın meydana geldiği mıntıkayı kordon altına alan polisler tahrip olan bir beyaz otobili bölgeden çıkardı. Olay mahallinde bir İran okulunun yanısıra, bir polis merkezi ve Suriye istihbarat teşkilatı binası bulunuyor.

Polisin bölgeye giden yolları kapattığı kaydedildi. Olayla ilgili ayrıntılı bilginin henüz yok.

Bu arada, İran'ın Şam Maslahatgüzarı Mir Mesud Hüseyinyan, dün yaptığı açıklamada, İran Dışişleri Bakanı Menuçehr Muttaki'nin bugün (çarşamba) Suriye'ye resmi bir ziyaret düzenleyeceğini bildirmişti.

Öte yandan, ABD Başkan adaylarından Senatör Barack Obama'nın dış politika danışmanı Zbigniew Brzezinki'nin dün Suriye'ye gelmesinin beklendiği bildirilmişti.

Suriye resmi Şam Haber ajansı, Brzezinski'nin Suriye ziyareti sırasında Şam'da çeşitli görüşmeler gerçekleştireceğini kaydetmiş ve bunun Washington ve Şam arasında sona eren resmi diyalogun, Amerikalı önemli entellektüel ve politikacılarla diyalogu önlemediğini gösterdiğini savunmuştu.

Kaynak : AA / Ajanslar
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?