banner39

Şamil Tayyar'a 15 ay hapis cezası daha...

Gazeteci Tayyar, Dursun Çiçek'in imazısını ispatlaması nedeniyle 15 ay hapis cezası aldı!

Arşiv 15.04.2010, 17:37 15.04.2010, 20:08
Şamil Tayyar'a 15 ay hapis cezası daha...

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Gazeteci Şamil Tayyar’a Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 15 ay hapis cezası verildi. Ceza, Tayyar’ın İrticayla Mücadele Eylem Planı’nın altında imzası bulunan Albay Dursun Çiçek’le ilgili yaptığı haber nedeniyle verildi.

Haberde Şamil Tayyar, Çiçek’in 21 ayrı belgeye attığı imzaları yayınlamış ve Çiçek’in, Plan ortaya çıktıktan sonra imzasını değiştirdiğini ispatlamıştı. Çiçek, imzasını neden değiştirdiğini açıklayamazken, gelişen süreçte, imzanın ıslak hali ortaya çıktı. Adli Tıp, TÜBİTAK ve Jandarma Kriminal tarafından imzanın orijinal olduğu tespit edildi.

Tayyar, soruşturmanın gizliliğini ihlal ve adil yargılamayı etkileme teşebbüs suçlamasıyla mahkum edildi. 15 ay hapis cezası veren mahkeme, hükmün açıklanmasını geriye bıraktı ve 5 yıl denetim şartı getirdi. Tayyar 5 yıl içinde aynı suçu işlerse önceki cezalarıyla beraber hapse girecek.

Tayyar’a daha önce de 15 ay ve 20 ay olmak üzere iki ayrı hapis cezası verilmişti. Son cezanın da eklenmesiyle ceza miktarı toplamda 50 aya ulaştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?