banner15

Şamil Tayyar'dan İlker Başbuğ'a sert cevap

İlker Başbuğ'un "mütareke basını" benzetmesi konunun muhatapları tarafından çok sert bir tepkiyler karşılandı.

Şamil Tayyar'dan İlker Başbuğ'a sert cevap

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un dün yaptığı açıklamanın muhataplarından çok sert açıklamalar geldi. Taraf gazetesinin sürmanşetten verdiği tepkiye benzer bir tepkiyi de saldırıları önceden köşesinde yayımlayan Şamil Tayyar'dan geldi. Star gazetesindeki köşesinden İlker Başbuğ'a cevap veren Tayyar, "Kendi hainlerine bak Paşam" başlığını kullandı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un “Türkiye’de basının bir bölümü, çok açık söylüyorum, İstiklal Savaşı’ndaki mütareke basınını dahi aratacak seviyede. Ben inanıyorum ki mütareke basını dahi bu kadar hain bu kadar önyargılı değildi.” şeklindeki tepkisini hatırlatan Tayyar, "Paşam, önce içinizdeki hainlere bakın..." dedi.

Başbuğ'un tepkisinin hedefinde kendisinin de olduğunu belirten Tayyar bunun sebebini ise şöyle açıklıyor:

"Peki Neden Şamil Tayyar? Belki birikimden söz etmek mümkün ama temel neden 26 Nisan’da yazdığım Kaos Planı... Demişim ki, yeni anayasayı ve demokratik açılımları engellemek isteyen devlet ve PKK içindeki Ergenekon uzantıları Türkiye’yi kaosa sürüklemek isteyebilir.

Bir de istihbarat birimlerine ulaşan ihbarları hatırlatarak tek tek muhtemel eylem yerlerini sıralamışım.

Peki ne oldu?
Giresun’dan, Tunceli’den ve Diyarbakır Lice’den şehit cenazeleri geldi. Üç adres de yazımın içinde yer alıyor. Daha vahimi, benim köşeme taşıdığım bu notlar, devletin tüm istihbarat ve operasyon ekiplerinin elinde var. Zaten bana da oralardan geldi. Keşke “yalancı” çıksaydım, vatan evlatlarının bir damla kanı akmasaydı. O halde soruyorum: Burada hain kim? Kan akmasın diye çırpınan gazeteci mi, yoksa karakollarını bile bile koruyamayanlar mı? Askerin eline el bombasını tutuşturan veya kendi askerinin ayakları altında mayınları patlatan komutan mı? Yüksekova’da askeri helikopterle uyuşturucu taşıyan asker mi? Ergenekon mu? Kafes mi? Balyoz mu?"

"Paşam, önce içinizdeki hainlere bakın..." diye devam eden Şamil Tayyar, "Sarıkamış’ta binlerce vatan evladını bile bile ölüme sürükleyen ittihatçı Enver Paşa’ya özenenler bilsinler ki, felaketin faturasını bu millet öderken, o ittihatçı paşa Alman denizaltısıyla kaçtı. Mustafa Kemal maskesiyle Enver Paşa rolüne soyunanların maskesi er geç düşecektir, düşmeye başladı. Felaket senaryoları tutmadı, tutmayacak..." ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2010, 16:12
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35