banner39

Samsun belediyesi'nde tutuklama

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili ve Genel sekreteri, haklarında açılan soruşturmanın ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi

Arşiv 26.04.2007, 10:10 26.04.2007, 10:10
Samsun belediyesi'nde tutuklama

Samsun'da, jandarma ekipleri tarafından yaklaşık 1 hafta önce başlatılan operasyonla ilgili soruşturma kapsamında haklarında tutuklama kararı çıkarılan Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Adnan Bahadır ile Genel Sekreteri Kenan Şara teslim oldu. İki yetkili cezaevine gönderildi.

Operasyon kapsamında geçen hafta gözaltına alındıktan sonra çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakılanlarla ilgili savcının mahkemeye itirazda bulunması üzerine, haklarında tutuklama kararı verilen Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Vekili Adnan Bahadır ile Genel Sekreter Kenan Şara, akşam saatlerinde adliye binasına geldi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait bir araçla adliyeye gelen Bahadır ve Şara, binaya arka kapıdan girerlerken, bu arada yanlarında bulunan kimi kişiler tarafından basın mensuplarının görüntü almaları engellenmek istendi.

İçerde yaklaşık 2.5 saat kalan Bahadır ve Şara, haklarındaki gıyabi tutuklama kararının vicahiye çevrilmesi üzerine Samsun Kapalı Cezaevi'ne götürüldü.

Olayın geçmişi

Jandarma ekipleri tarafından geçen hafta başlatılan bir soruşturma kapsamında Adnan Bahadır ve Kenan Şara ile akaryakıt işiyle uğraşan çok sayıda işadamının da aralarında bulunduğu 40'ı aşkın kişi, gözaltına alınmak veya ifadelerine başvurulmak üzere Samsun İl Jandarma Komutanlığı'na götürülmüştü.

Bu kişilerden 11'i mahkemeye sevkedilirlerken diğerleri ise serbest bırakılmışlardı.

Çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan zanlılar hakkında rüşvet almak ve vermek, rüşvete aracılık etmek, ihaleye fesat karıştırmak ve suçtan kaynaklanan malvarlığının değerini aklamak gibi iddialarla soruşturma yürütülüyordu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?