banner39

Samsun Emniyet Müdürü de görevden alındı

Ahmet Türk'e yapılan saldırıdan sonra polislerin ardından Emniyet Müdürü de görevden alındı. Erkan, merkeze alınma kararı sonrasında Samsun Polisevi'nde Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Garnizon Komutanı Tümgene

Arşiv 15.04.2010, 09:28 15.04.2010, 12:52
Samsun Emniyet Müdürü de görevden alındı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ahmet Türk'e Samsun'da gerçekleştirilen saldırı nedeniyle açığa alınan polislerin ardından bugün ikinci bir işlem daha gerçekleştirildi. Samsun Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan geçiçi olarak merkeze alındı.

Erkan, merkeze alınma kararı sonrasında Samsun Polisevi'nde Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Ömer Bayraklı'nın katıldığı kahvaltılı toplantıdan çıkışta açıklamada bulundu.

Erkan, emniyet müdürü olarak bir daha Samsun'a geleceğini sanmadığını ifade etti.

Erkan, Türk'e yapılan saldırıyla ilgili olarak da "Bu olayın birinci derece sorumlusu olarak son derece üzgünüz. Bu olay Samsun'da, Türkiye'de olmamalıydı" dedi.

Bakanlık kararıyla geçici olarak merkeze alındığını belirten Erkan, merkeze alınma kararının kapatılan DTP'nin eski Genel Başkanı Ahmet Türk'e yönelik saldırıyla ilgili olduğunu söyledi. Söz konusu olayın, kimsenin istemediği ve Türkiye'yi etkileyen bir olay olduğunu ifade eden Erkan, bugün Samsun'dan ayrılacağını bildirdi.

"Hemen gitmem gerekiyor. Bunun bilincindeyim" diyen Erkan, "Bakanlığımın bu olaya daha üst açıdan baktığına inanıyorum. Hiçbir şekilde kırgınlığımız küskünlüğümüz yok. En iyisini yapmaya çalıştık" şeklinde konuştu.

Samsun halkından gerekli desteği gördüklerini de belirten Erkan, "Polise verilecek en büyük destek sabırlı, sakin olmaktır" dedi. Olayı "yanlış" olarak değerlendiren Erkan, buradan çıkartılması gereken dersler olduğunu söyledi.

"Kararı saygıyla karşılıyorum"

Bir soru üzerine "Bir daha gelişimiz (Samsun'a) sanırım olmaz" diyen Erkan, "Bu kadar çalışmak ancak nasipti. Bizim büyüklerimiz bir şey düşünmüşlerdir, bizden daha iyi düşünmüşlerdir. Verilen kararları saygı ile karşılıyorum. Bir daha gelişimiz sanırım olmaz. Bizden çok daha değerli arkadaşımız gelir. Bunda çok büyük bir hayır olduğunu düşünüyorum, hem kendi şahsım, hem ailem açısından. Bir trafik kazası gibi düşünün, öngörülemeyen, olmaması gereken bir şey. Bir takım sosyal olaylarda böyle matematiksel hesap yapmak mümkün olmuyor. Bunu hep gördük. İstenmeyen hadiseler de gelişebiliyor. Öyle sıfır hata, sosyal olaylarda keşke olsa. Bu olayın birinci derece sorumlusu olarak son derece üzgünüz. Bu olay Samsun'da, Türkiye'de olmamalıydı"  dedi.
 

Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?