banner15

Şandır: Suçlu Ermeni diasporası

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, Hrant Dink Suikastinin Ermeni diasporasının gerçekleştirdiğini iddia etti.

Şandır: Suçlu Ermeni diasporası

Gümüşhane'de, partisinin genişletilmiş istişare toplantısına katılan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır, gündeme ait konuları değerlendirdi.

Bu ölüm hadisesi basit bir hadise değil. Bir terör hadisesi ve bir örgüt işi. Görüntü o. Yeni bir süreci başlatacaktır. Uluslararası terör örgütünün, özellikle Ermeni diasporasının gerçekleştirme ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünüyoruz. Yeni bir ASALA hareketi başlatılabiliyor, böyle bir ihtimal var.

Özellikle diplomatlarımızın korunmasını talep ediyoruz. Ama bu hadise 2007 yılı için çok sıcak bir gündem. Türkiye'ye kabul ettirilmek istenen bazı hususlar var. Bunlardan biri Ermeni soykırımıdır. Türk milletinin önüne tarihten kaynaklanan sorunları getirerek, bunun için de gerekirse adam da öldürerek Türkiye'ye bir şeyler atıyorlar" dedi.

Gümüş Otel'de yapılan toplantının basına açık bölümünde bir konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Şandır şunları söyledi: "Bir gazeteci gazetesinin önünde öldürülmüştür. Gazetecinin düşünceleri, kimliği çok da önemli değildir. Bu gazetecinin yerinde bir başka gazeteci de olabilirdi. Bir başka vatandaşımız da olabilirdi" dedi.

Şandır, "MHP olarak bu milletin atalarına katil denilmesini hiçbir şekilde kabul etmeyiz Ancak, Hrant Dink, Ermeni diasporasında olmayan bir Ermeni yazardı. Onlarla da kavgası vardı.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48