banner39

Şanlıurfa'da berberin Kutlu Doğum sevgisi-FOTO

Şanlıurfa'da bir berber Kutlu Doğum haftasında peygamber sevgisini güzel bir örnekle gösterdi.

Arşiv 15.04.2010, 11:27 15.04.2010, 14:00
Şanlıurfa'da berberin Kutlu Doğum sevgisi-FOTO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kutlu Doğum Haftası tüm yurtta düzenlenen farklı etkinliklerle kutlanıyor. Yapılan toplu etkinliklere bazı kişiler deferdi olarak düzenledikleri kampanyalarla destek veriyor. Atatürk Bulvarı Cebeci İşhanı’nda berberlik yapan Selami Şeker de bu etkinliklere müşterilerini bedava tıraş ederek katıldı.

kutludogum.jpg

İLKHA'dan Mehmet Demir imzasıyla çıkan habere göre Peygamber efendimizin (sav) kutlu doğumu münasebetiyle bugün ve yarın peygamberimizi hatırlatmak ve salâvat getirmek için halkı bedava tıraş ettiklerini ve benzer kampanyaları diğer esnaflardan da beklediğini söyleyen Şeker, “Gayemiz Allah’ın rızasıdır. İnsanlara peygamberimizi hatırlattıysak ne mutlu bize.”dedi.  Şeker, imkânları yettiğince bu tür faaliyetlere devam edeceğini de sözlerine ekledi.

berber.20100415112441.jpg

Yorumlar (2)
Huseyin Erturk 13 yıl önce
Guler misin, aglar misin bu habere....

''Sac sakal tirasi bedava diye okudugumda yuregim buruk buruk oldu... Peygamberimizin (sav) en onemli sunneti olarak bilinen ve dort mezhebe gore de iyice jiletle kesilmesi HARAM olan SAKAL SUNNETI, Peygamberimizin Dogum gunu dolayisiyla yapilan kutlamada iyice kesiliyor. Hem de BEDAVA...

BEDAVA HARAMA DAVET,,, Allah su dinimizi guzel bir sekilde anlamayi ve yasamayi nasip etsin...

Peygamberimiz(sav) ne kendisi ne de ondan sonra gelen sahabeler , Hz. Ebubekr(ra), Hz. Omer(ra)''ler bunu yapmamis. Dogum gunu kutlamamis.

''Her bidat sapiklik'' dye her hutbesinde ise ustune basa basa tekrar etmis o guzel Peygamberimiz(sav).

Kuran ve Sunnetin disinda her seyi birakmali Islam Ummeti...
ismail ismail 12 yıl önce
hüseyin kardeşim bu düşüncelerin açıkçası beni üzdü.sakal kesmek haram değildir bunu öncelikle bilmeni isterim.islam dini temizliği esas koşmuştur.sen temiz olmadıktan son boyun kadar sakal uzatsan nolur..ayrıca ben öğretmenim işim gereği hergün sakal traşı olmam gerek yani hergün haram mı işliyorum ben.düz mantık yapacak olursak şimdi sen bu düşüncelerinle bana diyorsun ki '' sakalını kesme haram işleme gerekirse öğretmenliği bırak o küçük çocukları başkaları kendi istedikleri gibi yetiştirsinler'' öyle mi..hep bu düşünceler yüzünden ülke bu hale geldi isteyenler istedikleri gibi yetiştirdi evlatlarımızı..berberimizi şahsen kutluyorum Allah niyeti ölçüsünde hayrını kabul etsin inşallah..örnek olması dileğiyle
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?