banner39

Şanlıurfa'da Fakıbaba-Vali arasında gerginlik

Şanlıurfa Valiliği ve Şanlıurfa Belediyesi arasındaki polemik karşılıklı basın açıklamalarıyla devam ediyor

Arşiv 03.04.2009, 19:11 03.04.2009, 19:11
Şanlıurfa'da Fakıbaba-Vali arasında gerginlik


Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın önceki akşam bir televizyon kanalında 'Vali gitsin köy yolları ile uğraşsın' açıklamasına Valilik'ten tepki geldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Vali Yardımcısı Abdülmutalip Akdemir, belediye sınırları içinde yol, su, kanalizasyon, katı atık, park ve bahçe düzenlemeleri dışında her konuda yetki sahibi olduklarını söyledi.

Valiliğin, ilin her türlü gelişiminin ve planlamasını takip etmek, gözetmek ve aksayan işlerle ilgili her türlü tedbiri almaya yetkili olduğuna vurgu yapan Akdemir, şöyle devam etti: "Açıklamalar, Belediye Başkanlığı makamında bulunan kişinin ne kadar hukuktan habersiz ve ne kadar işbirliği ve koordinasyondan uzak, kendi şahsi politik hesaplarını ne denli umum menfaatlerin önüne koyduğunun çok iyi bir ifadesidir. Vali Yusuf Yavaşcan yönetimindeki birimler köylerde bin 400 kilometre asfalt yol yapmış, bin 200 köy şebekeli suya kavuşturulmuştur. Bağımsız olarak yeniden belediye başkanı seçilen kişi kendi kafasına göre Vali'nin görev ve yetki alanlarını tarif etmektedir.

Kaynak: Ajanslarbanner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?