banner39

Şanverdi: 'Bütün ihtimaller masamızın üzerinde'

BBP Genel Başkan Yardımcısı Şanverdi, ellerinde kaza raporu olmadığı sürece bütün alternatifleri masa üzerinde tuttuklarını söyledi.

Arşiv 09.04.2009, 10:06 09.04.2009, 10:06
Şanverdi: 'Bütün ihtimaller masamızın üzerinde'

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şanverdi, ellerinde kaza raporu olmadığı sürece bütün alternatifleri masa üzerinde tuttuklarını söyledi.

Kahramanmaraş'ta 25 Mart'ta meydana gelen ve içerisinde BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu 6 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasının ardından BBP'nin Almanya'dan davet ettiği kaza kırım uzmanları enkaz bölgesinde çalışmalara başladı.

Kaza kırım uzmanlarıyla bölgeye giden BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şanverdi, gazetecilerin sorularını cevaplarken, İçişleri Bakanlığının tahsis ettiği helikopterle enkazın bulunduğu alana ulaştıklarını söyledi.

Kaza kırım uzmanlarının bölgede araştırmada bulunduklarını, fotoğraf ve video çekimleri yaptıklarını, helikopterin enkazını incelediklerini ifade eden Ahmet Şanverdi, uzmanların bölgede yarın da çalışma yapacaklarını, çalışma bitmeden kazanın oluş şekline ilişkin bir açıklama yapmalarının yanlış olacağını bildirdi.

Ahmet Şanverdi, kaza kırım uzmanlarının hafta sonuna doğru kesin olmasa da bir ön rapor hazırlayabileceklerini, bu raporu kamu oyuyla paylaşacaklarını belirterek, şunları kaydetti:

"BBP olarak raporun sonucuna göre tavır alacağız. Ayrıca Almanya, Kanada ve ABD'den de uzman ekipler gelecek. Her üç ekibin de akrediteleri yapıldı. Uluslararası kurallara göre onların akrediteleri ve davetiyeleri gönderildi. Sanıyorum onlar bu hafta sonu itibariyle bize kesin tarih verirler. Onlara müracaat da üç gün önce yapıldı. Onlar daha çok laboratuvar ve teknik araştırmayla ilgili çalışma yapacaklar. Yani onların esas ilgilendiği konu enkazın bulunduğu yer değil bilakis aletlerin kendileri. Alınan numuneler üzerinde araştırma yapacaklar. Bunlar bir şekilde parçalardan yola çıkarak sonuca gidecekler."

Kaynak : AA

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?