banner39

Sapanca bombaları Ümraniye ile kardeş

Yarbayın evinde bulunan bombalar ile Ümraniye'dekilerin kafile numaraları örtüşüyor.

Arşiv 14.01.2009, 09:55 14.01.2009, 12:59
Sapanca bombaları Ümraniye ile kardeş


Ergenekon soruşturmasında peş peşe ortaya çıkarılan cephanelikler, terör örgütünün ilişkilerini gözler önüne serdi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli Yarbay Mustafa Dönmez'in Sapanca'daki evinde ele geçirilen 22 el bombasıyla Ümraniye bombalarının aynı kafile numarasını taşıdığı tespit edildi.

Bu gelişmeyi soruşturma açısından çok önemli bulan uzmanlar, elde edilen bilginin araştırma yapanları aynı adrese götüreceğine işaret ediyor. 12 Haziran 2007 tarihinde İstanbul Ümraniye'deki bir gecekonduda ele geçirilen 27 el bombası Ergenekon soruşturmasının başlamasına yol açmıştı.

Ergenekon kapsamında geçtiğimiz hafta gerçekleşen son operasyon, soruşturmayı yeni bir aşamaya taşıdı. Eski Özel Harekât Daire Başkan Vekili İbrahim Şahin'in krokilerinden yola çıkan Emniyet, önce Ankara Gölbaşı'nda iki lav silahı, bir el bombası, patlayıcılar ve çok sayıda Uzi mermisine ulaştı.

Yarbay Dönmez'in evinde bulunan kroki üzerine Başkent'te yeni kazılar yapıldı. Sincan Yenikent'teki metruk bir binanın bahçesinden 30 el bombası, 9 sis bombası ve 800 mermi çıktı. Kazılar, krokide işaretli ikinci noktada dün de devam etti.

Kafile numarası ne demek?

Yarbay Dönmez'in Sapanca'daki evinde bulunan 22 el bombasıyla, Ümraniye'deki bombaların kafile numaralarının örtüştüğü ortaya çıktı.

Uzmanlar, bu durumun soruşturmayı yürütenleri aynı adrese götüreceğini belirtiyor. Kafile numarası, bombaların aynı ülkede, aynı yıl ve aynı grupta üretildiğini gösteriyor.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?