banner39

Sarhoş Rus subaylardan askerlere dayak

Rus ordusundaki bazı sarhoş subaylar 16 askeri döverek hastanelik etti

Arşiv 07.10.2009, 14:20 07.10.2009, 14:20
Sarhoş Rus subaylardan askerlere dayak

 

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Leningrad'daki Kamenka Rus birliğinde 'sarhoş subay' skandalı yaşandı.

Gün boyu alkol alan üç subayın, gece geç saatlerde erlerin kaldığı çadıra gelerek askerleri hastanelik edene kadar dövdüğü ortaya çıktı.

Dayak skandalının ardından kışkaladan kaçarak, asker annelerinin kurduğu bir organizasyonla birlikte suç duyurusunda bulunan askerlerde Vladimir Romanov ve Aleksey Banetsky, geceyarısı üçte koğuşlarına gelen üç sarhoş subayın herkesi uyandırdıktan sonra acımasızca dövmeye başladığını anlattı.

Er Romanov, "16 kişiydik, herkesi teker teker dayaktan geçirdiler, sabah 9'a kadar dayak devam etti. Beni dövenlerden biri eğer ona 3000 ruble (yaklaşık 100 dolar) vermezsem, beni sakat bırakacağını söyledi" dedi.

Ordunun suç duyurusunun ardından başlattığı soruşturmanın ilk sonuçları askerlerin anlattıklarını doğrularken, aralarında çenesi kırılan bir asker de olmak üzere dayak yiyen askerlerden bazılarının hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Kamenka birliğinin üst düzey askeri yetkilileri ise, kışladan kaçan askerler aleyhinde cezai işlem uygulanacağını duyurdu.

Asker annelerini temsil eden organizasyon ise, Rus ordusunda yaşanan insan hakları skandallarının gittikçe arttığını, özellikle düşük rütbeli askerlerin kötü muameleler, şantaj ve işkenceye maruz kaldığını belirtiyor.

 

banner53
Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?