Sarıgül suikast iddialarını cevapladı!

CHP'liler tarafından 'Baykal'a suikastin arkasındaki isim' olduğu öne sürülen Sarıgül, CHP liderine göndermelerde bulundu.

Sarıgül suikast iddialarını cevapladı!

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

CHP'nin gündeme bomba gibi düşen iddiasına Şişli Belediye Başkanı Sarıgül  düzenlediği bir basın toplantısıyla cevap verdi. Hürriyet'in haberine göre, Sarıgül, CHP lideri Deniz Baykal'a yönelik suikast iddialarına adının karıştırılmasına sert tepki gösterdi.

Baykal'a 'yanlış arkadaşlar seçiyorsunuz' diyerek imalı bir gönderme yapan Sarıgül daha sonra şunları söyledi: "Önder Sav'ın hedef şaşırtmak için yaptığı açıklamalara cevap vereceğim. Siyasi ahlaka bağdaşmayan bir yöntemle Deniz Baykal'a karşı düzenlenen bir suikast ihbarına adımı karıştırmıştır. Bu son derece gülünç ve çirkin iftiradır. Sayın Baykal'a karşı bir suikast girişimi varsa sonuna kadar kınıyorum."

BAYKAL'IN SAĞLIĞI BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

"Pazartesi günü hukuki süreç başlatacağım. Önder Sav aracılığıyla bir sürü iddialarda bulundular. Bütün davaları kazandık. Bu kez karşılaştığımız iftiralar için pes diyorum. Allah bizleri kuru iftiradan saklasın. Baykal'ın arkadaşlarını ne kadar isabetsiz seçtiğini kamuoyu gördü. Bu talihsiz açıklama son örneğidir. Başlarına taş düşse Sarıgül'den biliyorlar. Baykal'ın sağlığı benim için çok önemlidir. Yargıdan gerekli cevapları alacaklardır.

15-20 gün önce böyle bir ihbar gelmiş. O zaman niye ortaya çıkmadılar. Şerefli siyaset yapmak için yollardayız. Çamur at izi kalsın mantığıyla hareket etmeyeceğiz. Önder Sav'ı tebrik ediyorum. Oturmuş düşünmüş taşınmış. Ben ne yapabilirim. Ama korkunun ecele faydası yoktur. CHP'deki arkadaşlarımıza da Allah akıl fikir versin. Yıllardır neden iktidarda olamadıkları ortada. Esefle kınıyorum.

Ben bugüne kadar hiçbir rakibime çamur atarak bir adım atmadım. Her zaman mertçe mücadeleyi sevdim. Önder Sav'ın deli saçması olan bu açıklamalarını esefle kınıyorum. Başına taş düşse Sarıgül'den bilecekler. Gündemi değiştirmek istiyorlar. Baykal'ın sağlığı herkese lazım ama bana daha lazım. Sayın Önder Sav defalarca bu konuları konuştu. Defalarca mahkemeye gittik ve hep biz kazandık.

Bu olaya sadece "pes" diyorum. Ölüyü bıraktınız diriyi bıraktınız, bu işten nasıl çıkarız dediniz. Madem böyle bir şey vardı da neden o gün konuşmadın. Neden bugünü bekledin Sayın Sav. Baykal'a üzülüyorum. Arkadaşlarını yanlış seçiyor.'
İLGİLİ HABERLER:

CHP'den şok iddia: Sarıgül, Baykal'ı vurduracakmış

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2010, 17:19
banner53
YORUM EKLE

banner39