banner15

Sarıgül'den Baykal'a: Atatürk'ü rahatsız etme

Deniz Baykal'ı 'Beceriksiz' diye eleştiren Mustafa Sarıgül, "Atatürk senin gibi beceriksiz ve yeteneksiz adamın ağzına yakışmıyor" dedi.

Sarıgül'den Baykal'a: Atatürk'ü rahatsız etme


Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a, "Cesaretin varsa Ulu Önder Atatürk'ü rahatsız etme. Atatürk senin gibi beceriksiz ve yeteneksiz adamın ağzına yakışmıyor" ifadelerini kullandı.

Türkiye Sakatlar Derneği Kocaeli'ne bağlı Gebze İlçe Şubesi'ne tekerlekli sandalye yardımı için düzenlenen toplantıya katılan Sarıgül, Baykal'ı yerden yere vurdu.

Mustafa Sarıgül, "Ankara'da oturan bir zat-ı muhterem var, o zatı muhterem Türkiye Cumhuriyeti'ni düşünmüyor, tarımı, hayvancılığı, sanayiyi düşünmüyor, işsiz aşsız var mı onu düşünmüyor, baca tütüyor mu tütmüyor mu düşünmüyor. Bir aile reisi sabah evden çıkarken mutfak parası bırakıyor mu bırakmıyor mu düşünmüyor. Niye düşünmüyor? Çünkü onun tenceresi kaynıyor. Nasıl kaynıyor? Ulu Önder Atatürk'ü istismar ederek, İş Bankası'nı kullanarak onun tenceresi nasıl olsa kaynıyor" şeklinde sert bir dille eleştirdi.

Sarıgül, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Geçen hafta yapılan kurultayda söyleyebildi mi ki ben Türkiye'nin şu kadar yerinde belediye başkanlığını alacağım. Ama Şişli için Boyner'i düşünüyor. Boyner de kendisi gibi halkın defalarca boyunun ölçüsünü aldığı biri. Gelsin de Şişli'de de halk boyunun ölçüsünü bir daha versin inşallah. Sayın Başbakan ne diyor? 'Diyarbakır'ı, Şırnağı, Bitlis'i istiyorum' diyor. Ama bunun derdi varsa yoksa Sarıgül."

ATATÜRK'ÜN ARKASINA SIĞINMA

Baykal'ın Atatürk'ü istismar ederek siyaset yaptığını iddia eden Sarıgül, "Burada bazı sorularım olacak. Bu soruları sorduğum geçen hafta Ankara'da yapılan kurultayda bunların cevabını alamadık. Çünkü Ankara'da oturan zat-ı muhteremler sizleri ve bizleri düşünmüyor, işçiyi düşünmüyor, emekliyi düşünmüyor, çiftçiyi düşünmüyor. Çünkü, onun tenceresi devamlı kaynıyor. Onun tenceresi Ulu Önder Atatürk'ü istismar ederek kaynıyor. Kurultayda biz beklerdik ki, ben Türkiye'nin şu kadarını yapılacak seçimde kazanacağım. Başbakan diyor ki; Ben Diyarbakır'ı, Siirt'i, doğuyu, güneydoğuyu istiyorum. Bizim Ankara'da oturan ise Şişli'yi istiyorum diyor. Şişli için de bula bula sosyetenin sevdiği, barlardan çıkmayan, fabrikatör çocuğu olarak doğmuş birini bulmuş. Ben de Gebze'den sesleniyorum Sayın Baykal, Cem Boyner yıllarca boyunun ölçüsünü aldı. Şimdi de Şişli onun boyunun ölçüsünü alacak. Yüreğin varsa Atatürk'ün arkasına sığınma, o herkesin Atatürk'üdür."

Baykal'ın Sefa Sirmen'i Kocaeli'den aday göstermek istemediğini ileri süren Sarıgül, "Kocaeli'de bir belediye başkanı var Sefa Sirmen. Sirmen, başarılı çalışmalarıyla hepimize önderlik etmiş, daha sonra bu başarılarına karşılık Ankara'ya CHP'den çok sayıda milletvekili götürmüştür. Baykal şimdi sana soruyorum; Sefa Sirmen'i aday gösterecek misin? Ama bir şüphem var, Sefa Sirmen'den kendisi korkar, kolay kolay aday yapmaz. Çünkü, İstanbul veya Kocaeli'yi kazanmak önemli değil onun için. On yılda üst üstte genel başkanlığa seçildi. Herhangi bir icraatı var mı? Ama biz Türkiye'nin her noktasını gezeceğiz, zalim Baykal'ı her noktada anlatacağız." diye konuştu.

Türkiye Sakatlar Derneği Gebze Şube Başkanı Oktay Çopkur, 1995 yılında kurulan derneğin bugün resmi kayıtlı 550 üyesinin bulunduğunu söyledi. Dernek üyelerinin ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeler için Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'e başvurduklarını ifade eden Çopkur, kendilerinin de 250 tekerlekli sandalye yardımında bulunduklarını söyledi. Çopkur, 250 sandalyeden 50'sini dernek üyesi sakatlara dağıtacaklarını, geri kalanını ise Gebze'de ihtiyacı olan sakat vatandaşlara vereceklerini vurguladı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2008, 17:41
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35