banner15

Sarıgül'ü destekle, külçe altını kap televizyonu götür

Şişli Belediye Başkanı Sarıgül liderliğindeki TDH'nin konferansın katılanlara külçe altın, televizyon gibi promosyonlar verildi.

Sarıgül'ü destekle, külçe altını kap televizyonu götür


Mustafa Sarıgül'ün liderliğini yaptığı Türkiye Değişim Hareketi (TDH), adının hakkını verdi! Bahçelievler'deki 'Aile İçi İletişim' konferansında, Türk siyasetinde ilk kez 'çekilişle promosyon' dağıtıldı.

TDH Bahçelievler İlçe Teşkilatı'nın 3 Nisan'da gerçekleştirdiği 'Aile İçi İletişim Konferansı'na eğitim danışmanı Yelda Karataş konuşmacı olarak katıldı.

İlçe Başkanı Özel Demirkol'un da söz aldığı konferansa katılımı arttırmak için TDH'lilerin ilginç bir yöntem geliştirdikleri ortaya çıktı.

Dağıtılan davetiyelerde konferansa ilişkin bilgilerin yanı sıra, katılımcılara kura ile '2 adet 37 ekran Televizyon, 1 adet çeyrek altın, 3 adet 1 gramlık külçe altını, 5 adet parfüm ve 3 adet güzellik salonunda 10 liralık hediye çeki' verileceği duyuruldu.

Davetiyede hediye çekilişinin gün boyu devam edeceği de ifade edildi. Numaralı davetiyenin alt bölümündeyse katılımcıların adı, soyadı, adresi ve telefon numarası bilgilerinin yazılacağı bir boşluk bırakıldı. Türkiye'de ilk kez bir siyasi hareketin toplantısında kura çekimi ile hediye dağıttığı gözlenirken, yasalara göre en küçük bir çekiliş için bile Milli Piyango İdaresi'nden izin alınması gerekiyor.

Yöntemi doğru bulmuyorum
TDH Bahçelievler Kadın Kolları Başkanı Sinem Bilir, 'İlçe Başkanımız sanıyorum gerekli izinleri aldı. Aslına bakarsanız ben de böyle bir yöntemi doğru bulmuyorum' dedi. İlçe Başkanı Özel Demirkol ise, 'Davetiyede yer alsa da çekiliş yapmadık, sadece hediye  dağıttık. Milli Piyango İdaresi'nden de bu yüzden izin almadık' diye konuştu.

 Kaynak: Akşam

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2010, 07:45
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35