Sarkozy'ye Türkiye uyarısı

AP Yeşiller Grubu Lideri Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'ye Yunanistan'ı kurtarmak için Türkiye politikasını değiştirmesini önerdi.

Sarkozy'ye Türkiye uyarısı


Avrupa Parlamentosu'ndaki Yeşiller Grubu'nun lideri Daniel Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'ye Cohn-Bendit,Yunanistan'ı krizden kurtarması için Türkiye politikasını değiştirmesini önerdi.

Daniel Cohn Bendit Türkiye'ye AB içinde yer verilmesi halinde, Yunanistan'ın askeri harcamalarını azaltabileceğine ve daha büyük bir ekonomik krize girmekte kurtulabileceğine dikkat çekti. Fransız basınına açıklamada bulunan Cohn-Bendit iki ülke arasındaki anlaşmazlıkların çözülmesi için AB öncülüğünde bir girişimin başlatılmasını önerdi.

Cohn-Bendit "Sarkozy Türkiye politikasını gözden geçirmeli, böylece Yunanistan'ın da Türkiye'nin askeri bütçelerini azaltmaları mümkün olur" dedi. Yeşiller Grubu lideri Cohn-Bendit Sarkozy ve Başbakan François Fillon'u Fransa'nın Yunanistan'a yapacağı yardımı uçak ve helikopter ihalelerinin Fransız firmalarına verilmesi koşuluna bağlamakla suçladı.

Kaynak: HT

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2010, 07:34
banner53
YORUM EKLE

banner39